Designblok 2016: Na co se nejvíce těší designéři?

Letošní ročník se uskuteční v prostoru Výstaviště Praha Holešovice a výstavy a představení budou v probíhat bude již tradičně ve třech prostorách – Superstudio, Openstudio a Art House. Každý prostor bude trochu jiný. Novinkou je konceptuální prostor ve střední hale, který nabídne interaktivní instalace i odpočinkovou zónu. Je libo rozhlednu, jezero, dětskou zónu s obří šiškou, stavění bunkru, gigantické lustry, 3D focení nebo houpačky? To vše si budete moct vyzkoušet po celou dobu Designbloku, tedy od 27. do 31. října. Designérie bude centrem dění také pro módní přehlídky, koncert Republic of Two a divadelní představení Divočina, marnivost ptačích per a Sudí. 

Chybět nebude ani ELLE. Zastavte se u nás v Superstudiu a přijďte si k nám počíst, objednat předplatné se super diářem Papelote, nakoupit ELLE trička za skvělé ceny a třeba... zaskákat! Jakto? Budeme pro vás totiž mít také připravené trampolíny, kde v každou celou hodinu (v pátek od 12 - 18 hodin, v sobotu a v neděli od 11 - 17 hodin) proběhne akrobatické představení, a mezi vystoupeními si s profesionálním trenérem můžete na velkých trampolínách zaskákat i vy. Moc se těšíme! Sledujte #ELLEdesignblok a nic vám neunikne.

A na co se nejvíce těší někteří čeští designéři? Zeptali jsme se jich.

Maxim Velčovskýdesignér (Qubus, Lasvit)
"Vzhledem k tomu, že v rámci pracovního tempa dopředu netuším, co se děje, tak se vždy těším na procházku celým Designblokem, protože mimo jiné lovím do Lasvitu talenty, kteří mají vlastní názor." 
 
Anna Marešová, designérka (Whoop.de.doo)
"Těším se na Designblok jako takový, protože to je vůbec poprvé, kdy s Whoop.de.doo na Designbloku vystavujeme. Z programu bych nejraději viděla dialog designéra Tomáše Alonseho s teoretikem designu Adamem Štěchem, ale protože máme zrovna křest našeho produktu, určitě ho nestihnu. Co si nenechám ujít, je debata na Reflex stage na téma "Vkus / nevkus: Chování mezi lidmi – Stav české politické kultury" s Tomášem Sedláčkem, Cyrilem Höschlem a Jefimem Fištejnem, kterou bude moderovat Marek Stoniš. Mám prostě ráda ty přesahy."
 
Jan Plecháčdesignér (Jan and Henry)
"Nejvíc se těším na své kamarády, které zase po roce uvidím, a na krásnou atmosféru, kterou si v sobě Designblok nese. A v neposlední řadě na naši milovanou Rossanu Orlandi." 
 
Janja Prokić, šperkařka (Janja Prokić)
"Já se strašně těším na fotbalový zápas designerů a jsem smutná, že nemůžu kopat taky. I když bych byla naprosto zoufalá, to je jasný. Z instalací se těším zejména na novou kolekci brýlí od Nastassie Aleinikavy, na novou kolekci Evy Růžičkové a na kožené objekty od Štěpána Růžičky, který má letos premiéru a je šíleně šikovný. Tak ahoj na Designbloku!"
 

EBC promo