Dnes startují Mezipatra. A dějou se i jiné věci!

Kocour. Tak se jmenuje rakouský filmy, který letošní Mezipatra dnes večer v Lucerně slavnostně zahájí. Film o harmonickém vztahu dvou mužů a jednoho kocoura, mezi něž nečekaně zasáhne násilný akt s nedozírnými důsledky, patří k jednomu z nejlepších filmů letošního roku. Ostatně, snímků, o nichž se tento rok mluví hodně hlasitě, mají Mezipatra na programu několik. Ať jde o opus Xaviera Dolana Je to jen konec světa, přírodopisně-milostného portugalského Ornitologa, nebo soutěžícího z Cannes, eroticky explicitní, leč vztahově subtilní drama Stát pevně. Mezipatra vám samozřejmě nabízejí zábavný i závažný doprovodný program – například diskuse na nejrůznější LGBTQ témata či hlavní „mezipaterní“ party Off Limits, která proběhne tuto sobotu od 22 hodin v The Chemistry Gallery a sousedním klubu Neone. Přijďte určitě! www.mezipatra.cz

{YouTube}1FofTwHeH7c{/YouTube}

Filmovou pozvánku pro vás máme ještě jednu. Odvážná Petra Nesvačilová, kterou asi znáte spíš jako herečku, strávila jako studentka dokumentu na FAMU čtyři roky v hlubokém podsvětí na stopě nechvalně proslulého Berdychova gangu. Její dokumentární gangsterka Zákon Helena je temná, skvělá a ničeho se nebojí. Běžte na Petru i „Helenu“ do kina, budete koukat! A taky si přečtěte s Petrou Nesvačilovou velký rozhovor ve třetím čísle ELLE Man. Vychází už zítra!

{YouTube}v1PaI_jp_-s{/YouTube}

Crystal Fighters mají novou desku a zítra večer budou v Praze! Jmenuje se Everything Is My Family, je oproti svým dvěma předchůdcům hudebně o něco klidnější, ale stejně to je pořád jedna velká party jízda. A přesně ta bude určitě probíhat i v MeetFactory, kam Crystal Fighters zítra dovalí svůj hippie cirkus. Předskakovat jim bude Lazer Viking /S a b r e h a r t, jehož album Fresh Cadillac je velkou událostí letošní alternativní sezony. Ostatně jako vše, na co tenhle týpek sáhne. Milujeme!

{YouTube}M6BhsIVYvyc{/YouTube}

Víte, že máte nejvyšší čas zajít do Praguekabinetu v Platnéřské ulici? Do 12. listopadu v této krásné prodejní galerii vystavuje jedna z nejtalentovanějších a zahraničím nejuznávanějších malířek Dita Štěpánová. Její velkoformátové zátiší a krajinyRed jsou prostě nádherné! A třeba si v Praguekabinetu i něco hezkého koupíte. A to se hodí přece vždycky. 

step 7a2d1

 

EBC promo