Filmová romantika podle ELLE

Pro někoho je romantika pusa, pro jiného potutelné pousmání a pro dalšího je to spíše o sexu. V našem výčtu najdete od každého kousek a zkuste si pár filmů stáhnout, ať máte jasno, jakou romantiku připravíte svému klukovi. 

Andrea Běhounková, šéfredaktorka

Nejromantičtější filmová scéna, u které vždycky brečím, i když jsem ji viděla už asi 148krát, je závěr filmu Spy Game. Speciální jednotky vysvobodí z čínského vězení agenta Toma Bishopa (Brad Pitt) a jeho lásku Elizabeth (Catherine McCormack) a oba je unáší helikoptéry CIA. Není tam žádný dialog ani monolog, žádný sex, dokonce ani polibek. Jenže co může být romantičtějšího, než když kvůli vám kluk riskuje vlastní život? A možná ještě romantičtější mi přijde úplně poslední sekvence filmu, kdy Tomův kolega a učitel Nathan Miur (Robert Redford) odjíždí ve svém zeleném porsche 912. To už ale nebrečím, to mám husí kůži. 

{YouTube}v=GotatU0i4RQ{/YouTube} 

Klára Antošová, editorka

V Lásce nebeské je celá sbírka romantických, zamilovaných scén! Ten film jsem viděla snad už pětkrát a "povinně" si ho dávám každý rok před Vánocemi a soundtrack mě taky ještě nepřestal bavit. Za nejromantičtější okamžik považuju, když Mark vyznává lásku manželce svého nejlepšího přítele, Petera. Juliet si o Markovi myslí, že ji nemá rád, ale ten je do ní ve skutečnosti beznadějně zamilovaný. Na Vánoce se rozhodne jí vyznat lásku a udělá to beze slov - jen s použitím kartiček, na kterých je vyznání napsáno. 

A Pýcha a předsudek! Skvělá Keira Knightley, pan Darcy a austenovská Anglie jako z pohádky. To je jeden z nejromantičtějších, nejvášnivějších a nejemotivnějších filmů posledních let. A nezapomenutelná je pro mě scéna prvního vyznání lásky, monolog pana Darcyho, který se odehrává v hustém dešti a je jasné, že tak snadné to rozhodně nebude a že happy end je ještě dost daleko...

 giphy 4 923a8

Ester Geislerová, produkční

Film Pýcha a předsudek: Zbozňuju pana Darcyho v podobě herce Matthew Macfaydena, který ho dokonale hraje od začátku do konce. Má tak hezkou pusu, když mluví! Pro fajnšmekry romantických happy endů doporučuji americký konec filmu. 

A pak film Sekretářka. Jeden z nejromantičtějšich filmů, které jsem kdy viděla. Herce Jamese Spadera zbožňuju od dob Hvězdné brány. A dojímá mě, že na každého někde někdo čeká, kdo ho nebude soudit. 
giphy 1 79c35
 
Kateřina Kulesová, studentka a stážistka ELLE
 
Film Teorie všeho není typickou romantickou slaďárnou, ale ukrývá v sobě obrovskou sílu lásky. Neřekla bych, že jsem se po zhlédnutí filmu nejvíc zamilovala do Stephena, ale spíš do odhodlání a odvahy jeho manželky Jane. To, že uchopila vztah tak, jak je – ať trvá jakkoliv dlouho a ať je jeho průběh jakýkoliv – mě naprosto odzbrojilo. Jane se pro mě stala obrovskou inspirací a příkladem toho, že láska opravdu hory přenáší. Na svatého Valentýna tedy oslavíme to, že jsme – šťastní, zdraví a hlavně spolu!
 
giphy 2 f0dbd
 
Ivona Petružálková, kreativní konsultant
 
Mám romantické filmové scény ráda. Stačí se podívat na youtube.com a zadat the best romantic scenes. A budete překlikávat z jednoho filmu na druhý a dostávat se od Brada Pitta, přes Jake Gyllenhaala až po Julii Roberts. 
 
Moje nej je Jake Gyllenhaal ve Zkrocené hoře, když v rozčilení křičí na Heath Ledgera: "I wish I knew how to quit you." (Přeju si, abych věděl, jak to skončit.) Vztah dvou kovbojů má takovou sílu, že se člověk i po dvaceti letech upíná ke dvou dnům v roce, které prožil s láskou svého života. Ale je to proklatě málo a vy od toho vztahu chcete mnohem víc... 
 
Pak mám ještě další nej scénu: Julia Roberts se zabaleným obrazem v ruce stojící v knihkupectví Hugh Granta (film Notting Hill). "I am just a girl, standing infront of the boy, asking him to love her." ("Jsem taky jen holka, která stojí před klukem a žádá ho, aby ji miloval.") Poté, co Hugh navštíví filmové natáčení románu Thomase Hardyho, kde Julia hraje hlavní roli a dozví se z odposlechu, že je pan Nikdo, přijde za ním Julia do jeho knihkupectví s dárkem a s prosbou, aby ji miloval. Bohužel, Hugh nechce mít srdce zlomené slavnou herečkou. Vydržte do konce, ten film má ještě pár trumfů v rukávu! 
 
A moje poslední nej je Aňa Geislerová a Gyorgy Cserhalmi v posteli ve filmu Želary. Když se vzájemně častují komplimenty a Gryorgy Aňu nazve "čuňavá", ona by mu láskou uřezala uši. Je to vlastně o intimitě a o tom, že lásce se dá i zlehka pomoct. Pokud jeden miluje, ten druhý na to časem taky přijde a může se zamilovat. Láska potřebuje něhu, čas a chalupu s kvalitní podlahou. 
 
giphy 3 1810d
 
Zuzka Pelková, kosmetická redaktorka
 
Nejdřív jsem si myslela, že na tuhle otázku ani neodpovím. Najednou mě ale začaly napadat scény jako: líbání v dešti ve filmu Zápisník jedné lásky; Leo a Kate v autě ve filmu Titanic (ta ruka na tom zapařeném skle, ta  je nejvíc). Pak film Velká ryba a scéna u narcisového pole pod oknem a ještě film Forrest Gump, kdy sedí spolu jako malí na stromě. A tančení u vody ve filmu Až vyjde měsíc mě taky moc baví. 
 
giphy aace3
 

Tipy na dárky pro vašeho Valentýna, začněte s přípravami. 

 

 
 

EBC promo