Jaké dárky vám nesmí tento týden uniknout?

14. prosince v 19:00 – Calm Season Extended Oblíbená kapela Terezie Kovalové a Adama Vopičky v Praze rok nehrála. Teď se rozhodla to napravit a navíc se svým fanouškům v Paláci Akropoli představí a zahraje v hodně rozšířené sestavě. Přijďte určitě, protože jedině tak uslyšíte milované písně ve velmi speciální úpravě, kdy se na pódiu bude najednou vyskytovat i dvanáct lidí! Ke klasické kytaře a violoncellu totiž ten večer přibudou housle, klavír, viola, horna, saxofon a další hudební nástroje. Došlo nám, že Calm Season jsou vlastně naprosto ideální adventní kapelou. Jsou melancholičtí, ale tak nějak pozitivně. Dojmou, ale už tak pohnuté emoce vám nerozsekají. 

calm 2e89a

 

od 15. prosince – Juergen Teller – Enjoy Your Life! Fotografická superstar, prostě hvězda první velikosti, právě v pražské Galerii Rudolfinum instaluje svou velkou výstavu. Přijďte se od 15. prosince do 19. března podívat na fotky jednoho z nejúžasnějších, nejžádanějších a nejslavnějších fotografů současného (nejen módního) světa. Máte pocit, že Tellerovy věci všechny důvěrně znáte, a tudíž vás už nemůže ničím překvapit, či dokonce šokovat? Omyl! Třeba jeho talíře jste určitě ještě neviděli. A jsou boží!

teller f039a

 

19. prosince – Spalovač mrtvol Máme prosbu. Zapomeňte teď aspoň na chvíli na jeden z nejlepších českých filmů všech dob, Herzova Spalovače mrtvol s naprosto geniálním Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Spíš si vzpomeňte na neméně intenzivní čtenářský zážitek z novely Ladislava Fukse. Její svébytnou dramatizaci a interpretaci pro vás nyní ve Stavovském divadle má režisér Jan Mikulášek a jehotvůrčí tým. Nečekejte krematorium, tentokrát vás pozře supermarket. Hlavním průvodcem po něm i po vašem podvědomí bude zajisté skvělý Martin Pechlát. První repríza nové inscenace činohry Národního divadla na vaši přízeň čeká ve Stavovském divadle v pondělí 19. prosince. Proč by advent nemohl být i přijatelně morbidní? 

spalovac 48651

EBC promo