Kino, výstava, kniha - to všechno o víkendu stihnete

Anthropoid Mluví se o něm hodně, mluví se o něm různě. Proto bude úplně nejlepší, když se na Anthopoid, film o atentátu na Heydricha, který v českých reáliích a s částečně českým štábem natočil Brit Sean Ellis, půjdete podívat sami. Jako udatné parašutisty Gabčíka a Kubiše uvidíte hvězdy Cilliana Murphyho a Jamieho Dornana, dále Aňu Geislerovou, Charlotte Le Bon, Václava Neužila, Alenu Mihulovou a další. I když má film několik problémů, je dobrý. Rozhodně se mu nedá upřít nadšení všech pro společnou věc, brilantní „akční“ scény a výtečné herce. Takže určitě na Anthropoid běžte a důstojně si připomeňte, kdo jsou naši opravdoví hrdinové. 

{YouTube}t6Ht3gGrMpE{/YouTube}

 

Loni v Marienbadu Nezveme vás teď na kultovní film z roku 1961, i když ten byste před touto výstavou v Galerii Rudolfinum rozhodně vidět měli. Aspoň abyste si mohli udělat co nejlepší představu o tom, jak mohl legendární film Alaina Resnaise o luxusním barokním hotelu, kde se muž přesně po roce setká se ženou a tvrdí jí, že se na tom domluvili, ale ona si na to nepamatuje, tak silně ovlivnit Jeffa Koonse, Cindy Sherman nebo módní dům Chanel. Běžte do Rudofina a zjistíte to. Vstup na tuto krásnou výstavu je zdarma. 

cpy14whitedress 1 bc3dc

 

Jana Krejcarová-Černá: Tohle je skutečnost Konečně vychází ucelený výbor z básní, dopisů a próz jedné z nejvýraznějších osob české poezie, známé jako Honzy Krejcarové. Dcera slavné novinářky Mileny Jesenské, matka pěti dětí a láska Egona Bondyho byla jednou z nejvýraznějších osob uměleckého života poválečného Československa, a kdybychom ji měli charakterizovat jedním slovem současnosti, asi bychom na první dobrou vyslovili – hustá. A takové je i její literární dílo. Posuďte sami. 

220018 big cf183

EBC promo