Raději knihu! aneb Co číst právě teď?

Sofi Oksanen – Norma I u nás díky své Očistě velmi populární finská literární superstar vám tentokrát nabízí téměř thriller. Jeho hrdinkou je Norma, kterou po smrti matky Anity kontaktuje neznámý muž se žádostí o schůzku, jejímž předmětem má být šokující tajemství, které si Anita vzala do hrobu.  

norma 1ddc1


Neil Patrick Harris – Zvol si vlastní životopis Myslíte si, že vás už herecké biografie nebaví, protože vám nedokážou nabídnout nic nového? Omyl! Neil Patrick Harris sepsal životopis tak, že se budete muset pořád smát. Nahlas. Proto nedoporučujeme číst příběh tohoto komika ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku v hromadné dopravě či jinak exponovaných místech.  

har 03d2b


Lauren Groff – Osudy a běsy Konečně! Do Česka se dostává jeden z nejdiskutovanějších a také nejlepších amerických románů poslední doby. Jako má každá mince dvě strany, mají i partnerské vztahy dva různé pohledy, v tomto případě jeho a její. Myslela si, že ho dokonale zná. Ano, jenom si to myslela...

osudy 78574


Praha noir Vydejte se na stopu pražského zločinu. Čtrnáct známých českých autorů vás zavede na čtrnáct různých míst, kde se udály ošklivé věci, jejichž řešení je čtenářsky většinou hodně napínavé. Soukupová, Kopřivo, Šabachu a spol., tohle se vám povedlo!

praha d7cc9


Joanne K. Rowling, Jack Thorne a John Tiffany – Harry Potter a prokleté dítě Harry se vrátil! Sice ne v dalším románovém příběhu plném čar a kouzel, ale ve scénáři k divadelní hře, v níž Harryho potkáváme už jako přepracovaného otce tří dětí, který s jedním ze svých synů řeší tíhu rodinné kletby, kterou on sám zná víc než dobře.  

harry e52b7


Eleanor Catton – Nebeská tělesa Tohle je literární událost! Udělejte si víc času, protože od tohoto románu, který má i ve větším formátu téměř 700 stran, se nedokážete odtrhnout. Velkolepé vyprávění získalo v roce 2013 prestižní Man Booker Prize a není divu. Zcela jistě nad obdobou viktoriánského románu, do nějž autorka rafinovaně zapojila znamení zvěrokruhu a který vás zavede mezi zlatokopy, na loď duchů i do bordelu, kde se berou drogy ve velkém, totiž budete žasnout i vy.

976 big eb3db

 


 

Christoffer Carlsson – Padající detektiv Máte chuť na explozivní thriller? Zde je. Hlavními aktéry dalšího případu detektiva Lea Junkera jsou zavražděný sociolog, šestiletý chlapec a zločinecké gangy. To, jak se navzájem propletou, vám hodně pocuchá nervy. Podaří se je Junkerovi zase rozplést?  

padajici detektiv 260x404 0c9a9


 

Jiří Hájíček – Dešťová hůl Po skvělé Rybí krvi se jeden z nejlepších českých autorů současnosti opět vrací na venkov. Tentokrát v centru vyprávění stojí správce pozemků v jižních Čechách Zbyněk, který je náhle konfrontován nejen s manželskou krizí, ale nečekaně i se svou dávnou láskou. A to není zdaleka vše...

dest f8b57

 


 

Michel Faber – Kniha zvláštních nových věcí Taky jste se až po uši zamilovali do Kvítku karmínového a bílého? Tak jeho autor pro vás má další lahůdku. Tentokrát zapomeňte na viktoriánskou Anglii, ve Věcech poletíte do vesmíru s podivínským misionářem, který ve vzdálené galaxii mezi mimozemšťany šíří křesťanskou víru. Nečekejte ovšem žádná naléhavá kázání, tohle je jedno velké dobrodružství.  

kniha zvlastnich novych veci full bd690


L. S. Hilton – Maestra Judith působí slušně, pracuje v aukční síni, s nikým nechodí, na večírky není. Jednoho dne odhalí podvod s obrazem a najednou nejsou věci vůbec takové, jaké se zdají. Z Judith se souhrou okolností překvapivě stává placená společnice, která s jedním klientem odjede na Francouzskou riviéru a do děje zasáhne hodně silně a hodně nečekaně. No toto? No toto!

mae 0f4a4 

 

EBC promo