Víkend s Emmou Smetanou nebo Kate Bush? Proč ne!

Album Kate Bush – Before the Dawn Už zítra vychází nová deska jedné z nejnadanějších hudebnic všech dob – Kate Bush. Těšte se na její více i méně známé skladby v živém provedení – nahrávka vznikla na loňských koncertech v londýnském Hammersmith Apollo. Staré známé Cloudbusting, Running Up That Hill, Hounds of Love tak, jak jste je ještě neslyšeli!

kate bush 770 14960

Dokument V nejlepším zájmu dítěte Zítra od 21 hodin dávají na ČT2 dokument Lindy Kalistové Jablonské V nejlepším zájmu dítěte, který se dotýká stále horce aktuální tematiky umísťování dětí v pěstounských rodinách a jejich podpory ze strany státu. Dokument to je nepatetický, dojemný a hlavně hodně potřebný.

215562262600004 02 53071

Emma má bazar – vánoční Emma Smetana je v očekávání. Kromě dítěte, které se jí co nevidět narodí, určitě napjatě očekává i výši výtěžku svého charitativního bazaru, který proběhne v budově pražské DAMU v Karlově ulici už tuto sobotu od 13 do 22 hodin. Přijďte si koupit něco od své oblíbené známé osobnosti, bude jich hned třicet, a prospějete tak samým dobrým věcem. Prodávat tentokrát budou například Yemi, Adam Mišík, Thom Artway, Barbora Strýcová, Daniela Písařovicová a samozřejmě sama Emma. A budou i špekáčky, koncerty, prostě zábava! 

emma 3fbdd

Projekt Squat iD23 Na prestižní adrese Pařížské 23 najdete do 22. prosince unikátní výstavní projekt. Dům s několika byty, které vám předvedou, jak by mohlo vypadat vaše budoucí bydlení. Abyste věděli, do čeho jdete a co vás čeká, zde je něco jako osobní pozvání autorů Squatu iD23: "Veřejnosti chceme tímto projektem představit práci českých i zahraničních designérů a ukázat firmy a jejich produkty, které jsou spolehlivou špičkou v jejich oboru. Držíme se tak hlavního poslání firmy Insidecor: přispívat k osvětě jak interiérového designu, tak architektury a zlepšovat kvalitu bydlení v České republice. SQUAT iD23 můžete obsadit různými způsoby. Ráno se v něm budou konat workshopy nebo v něm můžete pro své přátele či zaměstnance uspořádat vlastní akci. Odpoledne se zde budou pořádat komentované prohlídky, večer přijde čas na party -  celý prostor si můžete zarezervovat." Tak už se do Pařížské 23 těšíte? 

DSC 1681 2f34c

Kniha Linda Olsson – Sonáta pro Miriam Je vám venku zima? Tak zůstaňte doma a čtěte si. Například tuto skvělou novinku, v jejímž centru visí mlčení mezi dvěma lidmi - otcem Adamem Ankerem, skladatelem a houslistou, a jeho náhle zesnulou dcerou Miriam. Toho zbytečného mlčení bylo tolik, že s tím Adam už nemůže dále žít, a ta se vydává z Nového Zélandu až do polského Krakova, aby ho konečně prolomil. I když už Miriam nežije...  

Sonáta pro Miriam obálka 86a09

EBC promo