Začíná Be2Can. Které filmy tam musíte vidět?

Toni Erdmann Drtivá většina těch, kteří ji v Cannes letos viděli, byla skálopevně přesvědčená o tom, že tato německá komedie, která ve finále komedií vůbec není, odjede z festivalu s trofejí nejvyšší, tedy Zlatou palmou. Jenže se tak nestalo a Toni Erdmann vyšel zcela naprázdno. Možná to je ale ve finále dobře, protože tím film o vztahu neúprosně stárnoucího otce, věčně pracující dcery a velmi podivného kouče mezilidských vztahů okamžitě získal kultovní status. 

{YouTube}IQ9rbmZjN34{/YouTube}

 

American Honey ELLE dost miluje Fish Tank, předchozí film Andrey Arnold, a tak se na její novinku, s níž očekávaně slavila úspěchy už v Cannes, těšíme jako na málokterý jiný film. Pojďte na American Honey a zažijete víc než dvě a půl hodiny nespoutaného putování napříč Amerikou, soundtrack nabušený skvělými hity od hip-hopu až po country a úžasné herce v čele se stále lepším Shiou LaBeoufem. A stejně jako Fish Tank má i American Honey na kontě jeden úžasný herecký objev - tentokrát v podobě Sashy Lane, herečky, která je divoká, zvláštně krásná a hlavně hodně talentovaná. 

{YouTube}YrlqDTB9wY0{/YouTube}

 

Zdaleka Zlatého lva z Benátek 2015 si odvezlo toto křehké vyprávění o vztahu padesátiletého spořádaného muže s nezvedeným mladíkem. Najde k sobě takto sociálně, věkově i intelektuálně nevyrovnaná dvojice tu pravou cestu a dokáže spolu existovat tak, aby to vyhovovalo oběma? Ne, venezuelských filmů se do českých kin opravdu moc nedostává, tak si nenechte tento debut v žádném případě uniknout. Příběh z Caracasu rozhodně není žádnou jihoamerickou telenovelou. 

{YouTube}pJSd3hn_edk{/YouTube}

 

Já, Daniel Blake Taky nutně potřebujete vědět, jaký je vítěz poslední Zlaté palmy? Prý sociálně závažný, emotivně silný a filmově tradiční. V tom nejlepším slova smyslu. Od dramatu Kena Loache o boji bezmocných se sociálním systémem a jedné nestandardní téměř rodině tedy nečekejte žádné artové experimenty, ale poctivě a naléhavě vyprávěný film, na nějž budete myslet ještě hodně dlouho. Déle, než byste sami čekali. Tak dobrý Já, Daniel Blake totiž je. 

{YouTube}ahWgxw9E_h4{/YouTube}

 

24 týdnů Myslíte si, že vás německý film o televizní komičce nemůže nikterak oslovit, nebo se vás dokonce dotknout? Tak my budeme pokračovat. Astrid je matkou devítileté Julie a teď čeká jejího sourozence, když se dozví, že bude mít s největší pravděpodobností Downův syndrom. Co se stane dál? Jak se rodina rozhodne? Emocemi nabitý snímek má kromě neskutečně silného příběhu, který je vyprávěn zároveň naturalisticky i něžně, ještě jedno obrovské plus. Dokázal v Německu rozpoutat celospolečenskou diskusi. Kéž by tomu tak bylo i u nás!

{YouTube}w_BD8zqC5eg{/YouTube}

 

Vše ostatní, co o Be2Can potřebujete vědět, se dozvíte na www.be2can.eu

 

 

 

 

 

EBC promo