5 aplikací, které si na cestách zamilujete

Offline is the new luxury? Možná. Ale v mnoha ohledech pomáhá telefon a internet v ruce usnadnit život, zejména pokud se zrovna nacházíte mimo domov a známé prostředí. Zapomeňte na chvilku na Instagram a Facebook, máme pro vás 5 nových aplikací, které si zamilujete!

pocket ed193

1. POCKET

Skvělý a přehledný archiv všech článků, na které neustále narážíte na internetu, ale zrovna v danou chvíli nemáte čas si je přečíst. Není nic jednoduššího, než si je “strčit do kapsy”. Ať už nainstalovaným tlačítkem v telefonu nebo jednoduše tak, že si je pošlete mailem. Pocket vám je všechny uloží pěkně na jedno místo, v jednotném stylu a s příjemným fontem, a vy si je pak můžete všechny v klidu přečíst. I offline, třeba v letadle.

2. TOWNSKE

Milujete Instagram i objevování nových (fotogenických) míst? Vyzkoušejte Townske, nejkrásnějšího vizuálního průvodce, bez kterého příští výlet už nedáte ani ránu. Můžete mapovat svá oblíbená místa, města i uživatele, anebo si malé průvodce za pomocí instagramových fotek sami vytvářet.

3. GENIUS SCAN

Těžko se tomu věří, ale i na dovolené si člověk občas potřebuje něco naskenovat. A zrovna tehdy naprosto netuší, jak to udělat. Ať už to je pas, připojištění, letenka nebo třeba zápisky a kresby z cest, tahle aplikace, která transformuje váš smartphone na malý kapesní scanner, se vám zajisté bude hodit.

4. OVERNIGHT

Určitě znáte Airbnb a dost možná znáte Couchsurfing. Aplikace Overnight pracuje na podobném principu, ale je last-minute. Pokud jste dobrodruzi, potřebujete náhle někde přespat a současně poznat někoho místního, zvolte právě ji.

5. ROGER

Potřebujete se vypovídat, ale zrovna jste ve zcela jiném časovém pásmu, než všichni vaši spolupracovníci a přátelé? Pošlete jim zvukovou zprávu. Roger je svým principem pomíjivosti aplikace podobná Snapchatu. Akorát namísto videí a fotek posíláte zvukové zprávy, které po přehrání zmizí. Řeknete vše, co potřebujete a sdělíte to právě tak, jak to momentálně cítíte.  

 

EBC promo