REKLAMA
REKLAMA

6 triků z Google maps, se kterými budete královna navigace

Holky a mapy. Dlouho otřepávaný stereotyp, že nám to s nimi moc nejde, naštěstí jednou provždy zastavily smartphony a zabudovaná GPS. Teď ale teprve zjistíte, jak všem v okolí skutečně vytřít zrak. Google Maps k navigaci do oblíbeného baru nebo k nejbližší benzínce používáme asi všechny. Ale tahle aplikace toho umí mnohem víc, než jen ukázat dojezdovou vzdálenost. Poradíme vám, jak jí využít naplno, ušetřit spoustu času i energie a hlavně už se nikdy neztratit. Dali jsme dohromady šest vychytávek, které si zamilují a musí znát všechny náruživé cestovatelky i ty bez přirozeného orientačního smyslu. (Nestyďte se, nejste v tom samy.)

1. Seznam oblíbených míst

Nejčerstvější funkce, se kterou tvůrci Google Maps přišli. Jednoduše si můžete ukládat svoje oblíbené kavárny, obchody či jiná místa kdekoliv na světě a už nikdy tak nezapomenout, kde že jste to měli ten úžasný red velvet muffin nebo kde je hot barista. Svůj seznam z jakéhokoliv města či země navíc můžete snadno nasdílet svým přátelům.

2. Bez strachu i offline

S orientačním smyslem jste na tom bídně a bez online připojení v zahraničí jste doslova ztracená? Nezapomínejte na možnost stáhnout si určitou oblast v mapě dopředu nebo si konkrétní místa uložit do svých oblíbených (viz výše). 

3. Vyhněte se davům

Google Maps vám u většiny podniků přehledně ukážou, v kterou denní dobu je v nich největší nával. Elegantně se tak můžete vyhnout dlouhým frontám v galeriích a muzeích nebo bez problému získat místo v restauraci.

4. Přesná doba dojezdu

Ať už se dopravujete jakkoli – autem, pěšky, veřejnou dopravou nebo Uberem – aplikace zkombinuje celou trasu a ukáže vám přesný čas dojezdu.  A na minutu. Když svým přátelům čekajícím v baru tedy napíšete "Přesně za tři minuty jsem tam.", nebudete (konečně) lhát.

5. Trasa na míru

Trasu si navíc můžete navolit přesně, jak potřebujete. Když máte nové boty, které zrovna nejsou moc pohodlné, můžete zvolit trasu s co nejméně kroky, když pospícháte, tu naprosto nejrychlejší, anebo když je venku -5°C, tak tu s co nejméně přestupy. Zkrátka cesta na míru.

6. Buďte insider

Ráda dostáváte odměny? Přihlašte se do Google Maps přes svůj Gmail účet. Kdykoliv přidáte veřejnou fotku či recenzi svého oblíbeného místa nebo naopak připomínku, že vás někde nepotěšila obsluha, Google si to poznamená a sem tam vás na oplátku překvapí nějakým bonusem. Třeba extra úložným místem na drivu, možností vyzkoušet nový Google produkt dříve než ostatní a tak dále.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA