REKLAMA
REKLAMA

Máte iPhone? Těchto 5 triků musíte znát

Věděla jste, že v iPhonu se skrývá spousta skvělých funkcí, které vám dost usnadní život, a žádnou aplikaci navíc k nim nepotřebujete? Každý den se má člověk dozvědět něco nového, tak jsme jich pro vás pár vypátrali.

Zjistěte, jak si konečně uvolnit trochu místa na nové fotky, jak nechat váš telefon předčítat e-maily i články kdykoliv potřebujete nebo jak si nastavit klávesnici tak, abyste už nikdy neudělala překlep a měla při tom druhou ruku volnou.

Přinášíme pět cool vychytávek, které si zamilujete...


 

 

Lupa

Ne, nepodezíráme vás, že špatně vidíte. Ale mít takovou digitální lupu po ruce se může hodit – třeba kdykoliv si potřebujete přečíst složení vašeho nového krému anebo se podívat, jaké stopové prvky může obsahovat vaše raw & vegan tyčinka. Pro jistotu.

Lupu na iPhonu navíc předčí tu klasickou, díky barevným filtrům i možnosti si obraz zesvětlit nebo ztmavit. Najdete ji v Nastavení > Obecné > Zpřístupnění. Kdykoliv ji budete potřebovat, stačí třikrát zmáčknout tlačítko Home.


 

 

Zpráva o přečtení jen pro vybrané

Nenechte se nachytat tím, že někomu neodpovíte na zprávu, i když jste si ji přečetli a děláte, že ne. Funkce zpráv o přečtení se dá nejen lehce vypnout, ale případně i nastavit jen pro konkrétní čísla.

Nastavit si jednotlivé odeslání potvrzení můžete přímo ve zprávách u konkrétního kontaktu, kliknutím na "i" a zapnutím Potvrzení o přečtení.


  

Předčítání e-mailů a článků nahlas

Funkce, kterou budete milovat kdykoliv, kdy budete mít plné ruce, budete vařit, řídit, uklízet anebo jednoduše prostě nebudete chtít koukat do monitoru. Trochu robotický hlas zatím není vhodný na poslouchání dlouhých článků, ale rychlý e-mail či krátkou aktualitu vám Siri přečte perfektně – i v češtině.

Funkci najdete v Nastavení > Obecné > Zpřístupnění, kde zapnete Předčítat obsah obrazovky. V momentě, kdy se nacházíte v článku nebo e-mailu, který si chcete nechat přečíst, stačí přejet obrazovku dvěma prsty směrem dolů. Upravit rychlost předčítání můžete v nastavení i přímo během čtení.


 

Odpočinek pro oči

Nutkání zkontrolovat Instagram těsně před spaním známe. Pokud si ale nastavíte dobu a “noční režim”, displej přizpůsobí své barvy a vás tak nebudou v noci bolet oči z modrého světla.

Noční režim si zapnete, když přejedete prstem po displeji nahoru a kliknete na symbol půlměsíčku, nebo přímo v Nastavení > Zobrazení a jas, kde lze funkci zapnout nebo vypnout a změnit si i její rozvrh.


 

Vlastní zkratky do zpráv 

Buďte rychlejší a efektivnější při psaní zpráv i statusů na Twitter a nastavte si vlastní zkratku ke slovním spojením, které používáte nejčastěji. 

Nastavíte si je v Nastavení > Obecné > Klávesnice > Náhrada textu a nové přidáte kliknutím na “+”.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA