TOP 10 aplikací za rok 2016. Tyhle si stáhněte

Nejsou to ty nejstahovanější, ale jsou to ty nejlepší. Alespoň podle editorů ze společnosti Apple a jejich každoročního žebříčku. Vybrali celkově deset top aplikací, z každé kategorie jednu: od zpráv přes úpravu fotek až po meditaci. Tohle je výběr, který by vám v mobilu právě teď neměl chybět!

1. MSQRD
S aplikací MSQRD di užijete spoustu zábavy, i při focení rodinných vánočních fotek. Funguje na podobném principu, jako filtry na Snapchatu a povídá se, že právě tuto aplikaci brzy propojí s Instagram stories. Na obličej si můžete nechat “nasadit” téměř jakoukoliv masku nebo si na chvilku vyměnit obličej s kamarádkou. Vyblbněte se. Kdy jindy, než během vánočního volna.

2. Prisma
Když Instagram zaplavila šílená vlna obrázků ve stylu Mondriana či Degase, stála za tím tato aplikace. V Prismě si můžete kteroukoli svoji fotku upravit do stylu známého uměleckého díla.

3. Tinycards
Už dávno nestudujete, ale trochu vám to chybí? S Tinycards si během volné chvíle procvičíte veškeré své znalosti o umění a architektuře. Ideální třeba do front, které teď v obchodech jsou.

4. Hyper
Jestli milujete krátká videa, tohle je ta pravá volba pro vás. Každou hodinu vám jedno nové ze světa Internetu, od aktualit až po komediální skeče, přistane “ve schránce” a můžete se na něj podívat rovnou nebo si ho jednoduchým způsobem přidat do své knihovny na později.

5.  Glasses by WarbyParker
Už i nakupování brýlí zvládnete z pohodlí doma a virtuálně. Jednoduše si vyzkoušíte, jaký styl vám padne, pomocí telefonu a kamery.

Pro dalších 5 čtěte dále...


 

6. Detour
Průvodce známými městy tak trochu jinak. Jak už název napovídá, tento průvodce vás zavede jinam. Ale naschvál. Deset audio nahrávek vás provede deseti největšími městy.

7. Meditation Studio
Existuje spousta meditačních aplikací, ostatně o našich nejoblíbenějších jsme již psali v jednom z minulých článků, ale tohle je prý novinka, která stojí za to vyzkoušet.

8. Quartz
Denní aktuality v zábavné a rychlé formě – titulky zpráv vám chodí jako SMS zprávy a pokud vás k některému z témat zajímá víc, stačí poslat zvědavého smajlíka.

9. Vogue
Apple editoři mysleli i na všechny módní nadšence a jako nejlepší aplikaci vybrali aplikaci časopisu Vogue. Aplikace se rychle naučí, jaká témata vás zajímají a každý den tak vidíte selekci osmi nejlepších článků přesně pro vás.

10. Credit Karma
Finálním výběrem Apple editorů je aplikace míněná spíše pro americký trh, kde je “credit score” tím nejdůležitějším, kdykoli si jdete něco půjčit či koupit, ale možná se vám bude hodit. S touhle aplikací budete přesně vědět, na čem jste.

EBC promo