Závislost na Instagramu? S touhle novinkou už definitivně

Instagram. Nekonečná záplava selfies, jídla, západů slunce, outfitů, nejnovějších barev nehtů i vlasů... a nyní už to všechno budete moct vidět i live. Anebo ve skupinovém chatu s kamarády.

Včera totiž tvůrci aplikace oznámili další dvě novinky, a dost velké. Po oblíbených Instagram stories přichází možnost vysílat živě. Nestihli koncert s přáteli? Nevadí, teď vám ho odvysílají na jejich instagramovém účtu. Postup je podobný jako na Facebooku. Stejně jako tam v reálném čase uvidíte, kolik lidí vás sleduje, kdo z nich komentuje či kdo vašemu živému vysílání dává srdíčko. Nicméně, na rozdíl od Facebooku, živá videa na Instagramu zmizí, jen co dokončíte nahrávání. Pokud tedy chcete vidět, co čte módní ředitelka Instagramu Eva Chen za knihy (to ukazovala včera), jak vtipná umí být Kate Hudson (ze Snapchatu víme, že hodně) nebo jak se maluje Coco Rocha, musíte být ve střehu téměř neustále.

Spolu s live videem aplikace oživila i chat. Nově můžete tvořit konverzační skupiny přátel a posílat si videa nebo fotky, které za pár vteřin zmizí. Ano, jde o téměř totožný záměr, jako má Snapchat, ale jeden z hlavních přínosů ztrácejících se fotografií a videonahrávek na Instagramu je, že můžete vidět reakce všech přítomných kamarádů na jednom místě.

Kdy se to bude nejvíc hodit? Až zase budete v obchodě řešit, jestli si ty boty koupit, nebo ne. Místo jedné kamarádky na telefonu jich můžete mít během vteřiny "na drátě" rovnou pět.

EBC promo