Bez klobouku bos?

Letní klobouk je módním trendem už od roku 1906, kdy si Theodora Roosveltová vzala nepřehlédnutelný bílý model na slavnostní otevření Panamského průplavu. Zajímalo nás, jak dnes kloboukovou módu vnímají Češky a oslovili jsme několik žen, které mají k módě blízko. Jaké jsou jejich stylistické vychytávky? Inspirujte se!

Dara Rolins, zpěvačka
"Úplně nejvíc klobouková jsem vždy na dovolené. V mé skříni díky tomu najdete pěknou sbírku převážně letních, slaměných a plátěných klobouků. Žádná moje dovča se bez nich neobejde! Pravdou je, že druhá půlka zůstala ve skříních hotelových pokojů. Klobouk bývá často to poslední, co už do kufru prostě nenacpu. Z praktických důvodů jsem si proto oblíbila klobouky, které vypadají dobře i po tom, co je trochu zmasakruju. Jako ten, co mám na hlavě na téhle fotce. Začal vypadat dobře až poté, co získal tu správnou patinu díky tomu, co toho se mnou procestoval. Chci tím říct, že v létě je dobré kupovat klobouky, které mají tzv. živoucí charakter, jsou tvárné. Podle mě působí mnohem přirozeněji, tak nějak víc "odpočinkově"..."

dara a2b32

Greta Slezáková, modelka
"Klobouky jsou snad jediným doplňkem, co nosí muži opravdu lépe než ženy. Miluji Brada Pitta v kovbojském klobouku, ať už ve filmu Legenda o vášni nebo Thelma a Louise, Clinta Eastwooda ve westernech nebo legendární krasavce Butch Cassidyho a Sundance Kida, Newmana s Redfordem. Jsem odkojená filmy z Divokého západu a kovbojský kloubouk mi přijde proklatě sexy. Proto jsem si můj STATSON pořídila i já, a to při mé první návštěvě v NY. Říká se, že statson vydrží déle něž chlapův život - já ten svůj mám již patnáctý rok. Dodá každému outfitu nový rozměr, navíc chrání mou pleť a vlasy před sluncem. Nosím jej jak na pláž, tak do lesa i na drink do města. Dalším hitem sezony, který můžu, je ultraležérní klobouk s širokou krempou inspirovaný 70. lety, hodí se jak k plavkám na pláž, tak k romantickým boho šatům. Ke klouboukům v pánském i kovbojském stylu oblékám denim. Džínové šortky, bílá košile či pruhované námořnické tričko nic nezkazí. A maxi dlouhé bílé šaty s džínovou bundou doplněné stylovým kloboukem vykouzlí perfektní letní outfit - mě tak uvidíte celé léto. Další můj oblíbený je pánský klobouk panama a ten nosím s boyfriend džínami."

 

Zuzka Pelková, kosmetická redaktorka

"Klobouky, kšiltovky i bekovky se mi líbí moc. Na dovolené nosím většinou slamák. Udělám si volný drdol nebo culík, narazím si klobouk a jdu."

 

zuzka d6522

 

Lenka Kermes, stylistka Elle
"Těžko se radí, jak koupit klobouk, musí se to vyzkoušet. Já osobně jsem si oblíbila "panama" styl. Nosím je v podstatě celé léto, chráním si obličej i vlasy před sluníčkem. Pánský styl je prostě můj. A kdo z celebrit umí nosit klobouk? Je to rozhodně Madonna. Pozor, pokud jste malá, nepořizujte si klobouk s velkou krempou, budete vypadat jako malá houbička, jako dědeček hříbeček. A to přece nechcete."

 

Andrea Běhounková, šéfredaktorka
"Miluju obří klobouky. Toužím procházet se po Paříži v tom největším modelu od Saint Laurent, ale zatím jsem nenašla odvahu... Na dovolenou si ale nikdy nezapomenu přibalit pruhovaný klobouk, který jsme si přivezla z Costa Rica a který mě chrání nejen před sluncem, ale i před dotěrnými fotografy." (Andrea měří 175 cm, pozn. red.).

andreaisa 9090a

Ivana Tokárská, make-up artistka

"Klobouky se mi líbily odjakživa, ale je pravda, že jsem do nich musela vyrůst. Klobouk je pro mě velmi ženský doplněk, a třebaže mám více klobouků spíše v pánském stylu, ženskost jim dodává sama žena. Kombinuji je v podstatě se vším: s džínami, s koženou bundou, nosím je k šatům, ke kabátu, k šortkám. Využívám je i jako pomůcku k hairstylingu. Když si ho nasadím na čerstvě vyfoukané, rozpuštěné vlasy, zůstanou přesně takové, i když si pak klobouk sundám (tedy uhlazené v jednom směru). Mám oblíbené značky HTC, Hollywood Trade Company, Rag&Bone nebo Topshop."

Galerie celebrit v kloboukách a 10 nej klobouků, které si musíte určitě toto léto pořídit:

  

Bez klobouku bos?