Co na rameno? Aneb česká inspirace

Ether – Eva Vontorová

Specializuje se na ruční výrobu kabelek a kožených doplňků z pravých italských usní a navrhuje je tak, aby je mohly nosit matky i dcery. Modely jsou proto vyráběny ve větší i menší variantě. Na posledním ročníku Designbloku představila novinku – kabelku Tegula.

tegula-cerna-03_1

vontorova3


BOA Design

Studio tvoří dvojice designérů Petr Mikošek a Michaela Vrátníková. Kromě módních doplňků pracují také v oblasti interiérového, grafického a produktového designu. Sázejí na malé kolekce, originální tvar a kvalitní zpracování.

boadesign

333 fashion studio
Pod tímto názvem se skrývají dvě designérky – Veronika Hladišová Vašátková a Marie Snášelová Štorková. Tvoří společně od roku 2008 a zaměřují se na oděvní zakázkovou tvorbu a výrobu limitovaných modelových kolekcí kabelek a kožených doplňků. Používají kvalitní přírodní textilie a netradiční, exotické kůže. „Inspirací je nám materiál se svými specifickými vlastnostmi, svým vnitřním hlasem, kterým se necháváme vést…“

333_fashion

Naranu
Tajemný název značky pochází z japonštiny a zvolila si ho módní značka Pavly Podsedníkové a Markéty Šohajové. Vytvářejí obuv a kabelky s rafinovaně jednoduchým, ale propracovaným designem, z přírodních materiálů.

naranu2

Playbag
Autor Aleš Loch o své značce říká: „Playbag je projekt hledající ideály v designu oděvních doplňků. V našem ateliéru nevznikají pouze městské tašky a klasické brašny, snažíme se obsáhnout i další atypické a specializované produkty v tomto oboru. Výchozími body pro naši tvorbu jsou funkce, kvalita, jednoduchost a estetika. Česká řemeslná tradice a design, nové technologie a kvalitní materiály, to vše jsou základní pilíře značky Playbag.“

playbag_2

Moje
Originální kabelky a tašky pod tímto názvem navrhuje a ručně šije Petra Holíková, absolventka UTB ve Zlíně. Některé vznikají v menších limitovaných sériích, jiné jsou neopakovatelnými originály, všechny ale mají společné to, že jsou kvalitně zpracované, mají zajímavé detaily a v neposlední řadě jsou vegan-friendly.

moje

Hezuč
Název značky je podle autorů „výraz pro subjektivní vnímání něčeho a vlastně čehokoli totálně parádního“. Hezuč je projektem Lou a Kuby Sanitrákových a nabízí široký sortiment tašek, kabelek a doplňků z recyklovaného materiálu.
Střihy a výrazné potisky pocházejí z dílny kambodžské designérky Mei Cheng, která s Hezuč spolupracuje. Hlavní inspiraci načerpali autoři při cestách po Thajsku a Kambodži, když objevili mezi stánky na nočním trhu barevný svět kabelek z umělé tkaniny. Původní užití textilie jako obaloviny na rýži nebo rybí konzervy posloužily výrobcům tašek k nápaditému designu.

t_043EBC promo