ELLE MILUJE: ŠÁTKY IRIDA

O tom, že šátky z luxusního materiálu nemusejí být nedosažitelným kouskem šatníku, nás přesvědčila Irina Sidorina. Talentovaná ilustrátorka se věnuje tvorbě nápaditých hedvábných designů, které se vyrovnají těm od nejpřednějších návrhářů a módních domů. Značku Irida založila kvůli nedostatku kreativity v běžném životě. Šátky se jevily jako ideální volba pro propojení uměleckého cítění a možností se zároveň i touto aktivitou v budoucnu živit. Zároveň cítila, že na trhu chybí dostupná verze hedvábných šátků s atraktivními potisky nejvyšší kvality. Po dlouhém hledání tedy našla starobylou asijskou továrnu na hedvábí, od níž vybírá z tisíce vzorků, aby dosáhla výsledku, který bude reprezentovat jméno IRIDA.

Promyšlený a hravý vzhled

Mladá designérka se kromě bezchybného provedení výrazně soustřeďuje i na vizuální podobu produktů. Každý si navíc v nabídce nadějné značky může najít šátek, který odpovídá jeho stylu. Irina nechce oslovit jen určitou skupinu s podobným vkusem: „Dávám si záležet na tom, aby si v každé kolekci mohl vybrat téměř kdokoli. Z toho důvodu vždy řadu tvoří různá grafická pojetí, barevné odstíny i velikosti. Dokonce ani textura není na všech šátcích stejná. Aktuálně nabízíme například dva šátky z vlněného hedvábí, které – ačkoli jsou lehké – hřejí a jsou ideální do studeného zimního počasí.“ Za důležité považuje i to, aby se ženám design hedvábného čtverce neomrzel. Barevné motivy jsou tedy rozvrženy důmyslným způsobem, díky němuž šátek vypadá při každém přeložení trochu jinak. Při jejich nošení tak můžete dát prostor své fantazii.

Printy s příběhem

Všechny šátky mají svůj vlastní příběh a jsou často inspirované Irininými cestami do zahraničí. Nápad na šátek Citrus vznikl při dovolené na slunné Sicílii a z potisků s mořskými plachetnicemi, velrybami a kotvami je rovněž cítit silná láska k cestování a objevování neznámých horizontů. Osobní oblibu v módě pak vyjadřují šátky s ladnými nohami baletek nebo prvky fashion ikon, jako je například flakon vůně Chanel. Rodinný odkaz na tatínka letce v sobě pak skrývá aviatorský svět s retroletadly. Žádný z šátků není bez nápadu, stejně jako způsoby, jakými lze ozvláštnit i ten nejjednodušší outfit. „Nebojte se experimentovat, zavažte si šátek klasicky okolo krku nebo vlasů, ale skvěle poslouží také jako náramek okolo zápěstí nebo ozdoba na uchu kabelky,“ radí na závěr Irina.

EBC promo