GUIDE: VÝBĚR SLUNEČNÍCH BRÝLÍ PODLE TVARU OBLIČEJE

Letošním trendem jsou zrcadlová sklíčka, matné obroučky, klasické pilotky nebo obroučky ve stylu grunge. Zásadní je ale především tvar brýlí. Poradíme, jak vybrat ideální typ slunečních brýlí pro váš obličej. Správně vybraný model má totiž schopnost odpoutat pozornost od nedostatků ve tváři a srovnat případnou nesouměrnost. V opačném případě pak na problémy upozornit. Čím je dobré se při koupi ideálního páru ‚sluňáků‘ řídit?

Kulatý tvar

Kulaté tváři s podobnou výškou a šířkou sednou nejlíp obroučky hranaté nebo ty s výraznější horní obrubou, které obličej zeštíhlí a odvedou pozornost od kulatých tváří. Chcete-li experimentovat, pořiďte si výrazně barevné brýle. Vyvarujte se kulatých, příliš velkých, nebo naopak malých obrouček.

Picture_141

Oválný tvar

Je tvar vašeho obličeje oválný? Gratulujeme! A vy si můžete gratulovat také. Slušet vám bude v podstatě jakýkoli typ obrouček. Konečné rozhodnutí tak bude otázkou osobního vkusu.

Picture_139

Hranatý tvar

Pyšníte se hranatými a ostrými rysy a vystouplými lícními kostmi? Vsaďte na jistotu. Slušet vám budou zaručeně oválné nebo lehce asymetrické rámečky, které obličej zjemní. Nebojte se sáhnout i po extrémně výrazných brýlích. Dejte ale pozor na hranaté a obdélníkové obruby, přidaly by vaší tváři na tvrdosti.

Picture_137

Trojúhelníkový tvar

Širší partie v horní části, která se postupně zužuje směrem k bradě. Tak nějak zní jednoduchý popis trojúhelníkového tvaru obličeje. V tomto případě volte oválné obruby. Sázkou na jistotu je nesmrtelný a neuvěřitelně stylový model pilotek.

Picture_134

Hruškovitý tvar

Obličej ve tvaru hrušky se vyznačuje užšími partiemi ve spánku a naopak širšími lícními kostmi a výraznými tvářemi. Pokud se jedná právě o váš případ, vyzkoušejte obruby s výraznější horní linií. Zvýrazní i vrchní obličejovou část. Dolní obruba by měla být nenápadná. 

Picture_133

EBC promo