REKLAMA
REKLAMA

Markéta Richterová – kapka karbonu

Markéta Richterová, absolventka sklářské školy v Železném Brodě a VŠUP v Praze, se už na střední škole zaměřila na návrhářství skleněné bižuterie. Díky tomuto oboru poznala různorodé technologie a naučila se pracovat nejen se sklem, ale i s kovy, plasty nebo materiálem pro šperk nepříliš často užívaným, jakým je corian. Dnes pracuje se stříbrem, nerezovou ocelí, sklem nebo perspexem, ale nejoblíbenější jsou její šperky z uhlíkového vlákna – karbonu.

Karbon, který je hodně využíván hlavně v leteckém průmyslu, považuje Markéta za jedinečný materiál – lehký, a ve spojení s pryskyřicí velmi pevný, má zajímavou barvu a strukturu připomínající tkaninu. Jeho zpracování laminováním je sice náročný a dlouhý proces, ale Markéta s ním pracuje velmi ráda. „Je pro mě důležité, aby šperky působily přirozeně, podpořily osobnost a byly pohodlné pro toho, kdo je nosí,“ říká o svých výrobcích talentovaná designérka.

Markéta Richterová

Její šperky jsou mohutné, velmi originální a snadno nositelné. Na letošním Designbloku předvedla navíc jako novinku elegantní společenské kabelky z karbonu, podšité hedvábím. Jsou dalším důkazem jejího citu pro tvar, detail a řemeslnou zručnost.

Markéta Richterová

Karbonové šperky a doplňky Markéty Richterové jsou ceněny i odborníky a všeobecně jsou považovány za jedny z nejlepších šperkařských produktů poslední doby.

Šperky Markéty Richterové si můžete zakoupit v pražských design shopech Artěl, Kubista, Futurista nebo v galerii DOX.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA