Náramky, náramky, náramky....

Aňa Geislerová, herečka
Zlatá kulička, fakt zlatá, mojí osobou navržený náramek pro náš Vánoční bazar. Připomíná mi radost, co bazárek přinášel.
Indiánský korálky - korále, co přiváželi dobyvatelé Ameriky Indiánům a měnili je za zlato. Dnes stojí, jako by opravdu byly ze zlata. Nevím, co zažili tenkrát, ale dostala jsem tenhle náramek jako dárek z New Yorku, teď prožívá příběhy se mnou.
Zlatý hřebík - Juste Un Clou, v překladu jen hřebík, klasický náramek Cartier. Vždycky jsem po něm toužila a jednoho dne i dostala. Ta jeho krása a drzost platí: Je to dárek za třetí dítě.
Korálky z Malawi, z Afriky říká se jim Nakopenda (to je africky, malawsky).
Černé perly, bílé perly a granáty. Pro sílu, lásku a harmonii. Náramek Satya.
A pak úžasný zlatý Pois Moi - odměnila jsem se jím sama. Roberto Coin, můj guilty pleasure. Láska & golden rush.

ana 51607

Simona Krainová, modelka a herečka
Cartier Love jsem dostala jako dárek od manžela, nikdy ho nesundám.
Tiffany T kolekce, prostě další ikona a opět dárek od manžela - ke 40. narozeninám.
Křížek je Zadig at Voltair, koupila jsem si ho v Paříži.
Červený náramek mám od kamarádů Lenky a Martina Kermes. Odhání zlou energiie (protecting), přivezli mi ho z Thajska.
Amorův šíp mám taky od kamaráda, od Honzy Pokorného a je to Tiffany - prostě láska.

simona 46baf

Benedikt Renč, fotograf
Bottega Veneta - koupil jsem si ho sám asi před 150 lety. Self dárek z nudy.
Kožený náramek s kovem je dárek od mojí ženy Martiny z Ibizy.
Le Gramme, to je náramek ze stříbra od moji ženy, koupila mi ho v Colette potom, co jsem se tam na něj šel asi čtyřikrát podívat.

benrenc c7f73

Radka Leitmeritz, fotografka
Mám svůj malý rituál: Při každé cestě do Paříže se stavím v obchodě Isabel Marant a koupím si jeden náramek. Léta je sbírám a různě střídám - to jsou ty bronzové, hvězdička a korálky. Moje vzpomínka na dlouha léta strávená v Paříži.
Růžová šňůrka s kovovym medailonkem Merci je ze stejnojmenného charitativního obchodu na Blvd Beaumarchais a je symbolem vděčnosti za to, co mám a připomíná mi, abych se dělila s ostatními.
Poslední přírůstek jsou hnědá semínka, věnovala mi je slečna Jamaila, která v Praze ručně vyrábí úžasné duchovní náramky z posvátných semínek rudrakshi z Nepálu. Náramek s tygřím okem ma léčivé účinky a obrovskou pozitivní energii, pomáhá mi zvládat stres při práci a neustálém cestování. Prodává je www.spiritbeads.cz a jsou nejen módní, ale hlavně kouzelné!

radka c1581

Klára Issová, herečka
První náramek zleva je z Thajska, koupila jsem ho na ulici v Bangkoku před pár lety. Líbil se mi na první pohled. Tak hezky ledabyle zauzlované, stříbrné motivy a tyrkysové kamínky.
Druhý až čtvrtý náramek, to je tzv. shivaloka. Navlékala jsem je sama po jednom jógovém kurzu ve studiu Fitlight, který byl zaměřen na kreativitu. Cvičily jsme dvě hodiny, pak další dvě společně navlékaly korálky, povídaly a zobaly u toho vánoční cukroví. Byl to krásný holčičí večer. Je to směs kamenů, perel a semínek rudrakshi. Kameny např. podporují funkce určitých orgánů. Náramky celkově vyvolávají klid, sílu a zároveń ochraňují.
Pátý náramek je Pandora. Mám tuhle značku ráda, protože si každý může vytvořit svůj originální náramek a nebo ho stále přetvářet. Na náramku jsou symboly lásky, štěstí, andělských křídel a zelené zahrady. Při pohledu na něj se vždy rozveselím, protože si tím připomínám, že tohle v životě chci a vědomě si to vybírám a také věřím, že takový život už mám.

klara 6bb62

Andrea Běhounková, šéfredaktorka
Tiffany T - dárek k loňským narozeninám od hraběnky von Lambsdorff. Růžové zlato miluju a Gitta je neuvěřitelně inspirativní žena.Takže dvojitá radost.
Neva joaillerie - úžasná kolekce nejen pro miminka a mámy. Já nosím "A" a "I" z růžového zlata a ráda bych řekla, že podobně je na tom i moje dcera Isabela. Ta má sice také "A" a "I" , ale na rozdíl ode mně je dost často sundává a schovává do šperkovnice.
Jen nejlepší kamarádka ví, proč vám dá k Vánocům náramek s nápisem "Love". Děkuju, Simonko. Nikdo ho nesundávám.
Barevné gumičky z &Other Stories nosím neustále už několik sezon, jen obměňuji barvy. Časem se vytahají, ale i když už se nedají nosit, schovávám si je jako relikvie. Jen jednou jsem jeden dala jedné spřízněné duši. Modrý.

andrea 53e9e

Pavlína Fechterová, majitelka PR agentury 2media
Nejraději mám modrou, zelenou a tyrkys. Náramky mám spojené s cestou z domu, jsou jistou formou kostýmu. Nevycházím bez nich ven. Miluji zvuky, které vydávají při pohybu těla, proto mám nejraději náramky z různých barevných kamenů. Při příchodu domů ale všechny odkládám a nemohou mít na sobě ani jiné šperky a hodinky. Náramky si kupuji často sama, pár úžasných kousků mám od mého muže a několik od přítelkyň z exotických cest. A nejosobnější jsou ty, které vyrábí dcery, z gumiček, papíru, různých flitrů a korálků.

pavlina e12b7

 

Připravili jsme galerii zahraničních osobností a jejich náramků a zároveň náramky, které jsou must have této sezony. Inspirujte se na léto, podzim, zimu i jaro! Náramky si na sezonu nehrají. 

 

EBC promo