Nezbytný doplněk? Psaníčko

Zmenšenina ve tvaru obálky, s řetízkem, kovovou hubičkou, oblíbené prošívané číslo à la nesmrtelná chanelka a mnohé další. Pěkná kabelka dělá dojem, stejně jako šaty nebo šperk. Bohužel často určuje i společenský status, ale to je trochu nadsazené a rozhodně vás k takovému postoji nenutíme.

Psaníčko do ruky je klasika. Původně obálková velikost má spoustu obměn a variant, fakt, že dokáže podtrhnout (nebo pohřbít) večerní outfit, se rozhodně nemění. Malá kabelka patří k ženskýmatributům stejně jako rudá rtěnka nebo vysoké podpatky. Nosí se ve dne, nosí se v noci – rozhodnutí je na vás. A právě to je důležité i pro jeho výběr.

Nepsané pravidlo? Kontrast. Pokud je outfit jednoduchý, zvolte výraznější kousek. A naopak. K výrazným šatům zkuste minimalistickou variantu. Ale to je jen teorie…

Inspirace

Minimalismus, ve kterém vyniknou detaily zpracování kůže. Jak pro chytrou horákyni. Ve dne k úzkým džínům, večer k malým černým. Coccinelle, kůže, (145 €) (foto nahoře)

Drzou sofistikovanost vtiskl netradičnímu rockerskému psaníčku zesnulý futurista a milovník lebek Lee McQueen.
Alexander McQueen, kožené pouzdro Brittania Punk Skull (885 €)

Alexander McQueen

Elegantní kožená kabelka s flitrovaným dnem a uchem kolem zápěstí z dílny Marca Jacobse.
Marc Jacobs, kožené psaníčko Alexis s flitry, (895 €)

Marc Jacobs

Psaníčko z hadí kůže, která navrhla Stella McCartney, je díky řetízku přes rameno (dá se schovat či odepnout) perfektní i na nošení během dne.

Stella McCartney, Falabella (545 €)

Stella McCartney

Saténové pouzdro Diane Von Furstenberg s thajskými motivy. Diane Von Furstenberg, psaníčko Lytton s thajským potiskem (250 €)

Diane Von Furstenberg

Nadčasový design plochého psaníčka Michaela Korse je perfektní investice. Michael, Michael Kors, černé kožené psaníčko Beverley (195 €)

Michael Kors

Tvarem typické psaníčko, které vynikne díky výrazné barvě. Nebojte se s ním zkusit na jaře aktuální colorblocking. Topshop, semišové psaníčko (48 €)

Topshop

Produkty a ceny z net-a-porter.com a topshop.co.uk

EBC promo