Rozjasněte si zimu

Absolventka oděvní průmyslovky se autorské tvorbě věnuje čtyři roky a její originální kabelky mají už spoustu fanynek. Zatím poslední kolekce – aktuální zimní – je soustředěná na světle modrou, béžovou a chladné odstíny šedé. K dispozici bude také barevná retro kolekce v pastelových tónech – tlumená žlutá, světle růžová, mentolová.

Z kuchyně na pulty
První ‚darabagska‘ vznikla spontánně na stole v kuchyni, vlastně jen proto, že to Darině zrovna připadalo jako docela dobrý nápad.  Co bude za touhle nevinnou myšlenkou následovat, netušila. Barevné kabelky se ale lidem zalíbily a jsou oblíbené dodnes.

Od střihu k produktu
Jak kabelky vznikají? Na počátku procesu stojí vždy nový střih, pak se uvažuje o materiálu a z toho pak vznikne zkušební vzorek. Na něm se vychytají případné ‚mouchy‘, a pak už se přemýšlí o barevné kombinaci základní řady nové kolekce. Ta se postupně šije a zároveň se domýšlejí další kousky. Každá taška má svůj název v rámci dané kolekce. „Při pojmenování tašek se inspirujeme většinou tvarem tašky, případně její barvou nebo způsobem využití, ke kterému je kabelka určena. Potrpíme si na slovní hříčky a vůbec si celkově zakládáme na veškerých slovních i textových spojeních. Texty, které každou linii kabelek provázejí, vycházejí z momentálního životního pocitu,“ říká autorka značky Darina Hubáčková.
K dostání jsou na www.darabags.com, www.fler.cz/dara-bags, či www.fler.cz/dara-bags-exclusive.

stripe1

EBC promo