Záře z italské Venezie

Značka Antica Murrina Veneziana byla založena v 60. letech bratry Voltolinovými, kteří se rozhodli tvořit různé umělecké kousky ze skla. Soustředili se především na starou techniku práce se sklem Murano. Typické pro toto sklo je, že jeho povrch je velmi jemný, ideální pro ruční zpracování. Na ostrově Murano se vyrábí již od roku 1292. Prosluli převážně tím, že kombinovali mistrovskou práci, trendy design a průmyslovou filozofii.

Největší převrat firma zaznamenala v roce 1988, kdy si výrobci osvojili jednu z nejstarších a nejznámějších technik, a to jedinečnou metodu umělecké tvorby ze skla Murrina. Oprášení této historické technologie bylo víc než úspěšné a odsud je i odvozen název značky. Dalším úspěšným krokem bylo angažování slavného sklářského architekta Alessandra Lenarda v roce 2003. Na základě této spolupráce vznikla i kniha Murrina, která se těšila velkému obdivu, lépe řečeno fotografie ukazující dokonalost sklářského a uměleckého umu. V roce 2010 prochází společnost oživením a změnou své pozice na trhu. Stává se módním lídrem v odvětví skleněných šperků. V současnosti si i nadále firma drží prvenství mezi ostatními značkami obdobného rázu.

Za každou kolekcí, za každým jednotlivým šperkem stojí usilovná práce mladých designérů, kteří musejí nejdříve nakreslit dokonalý návrh, který poté skuteční umělci v oboru sklářství vytvoří s dokonalou přesností. Každý šperk je unikát. Jednotlivé kousky jsou uměleckými díly, která v sobě skrývají duši každého z jeho stvořitelů. Vedení společnosti si víc než pečlivě vybírá vysoce kvalifikované odborníky, do jejichž rukou vloží své know-how.

Pokud toužíte být skutečnou odbornicí na módním poli, pak si jeden ze šperků určitě pořiďte. Když si obléknete džíny, bílé bavlněné tričko, které oživíte výrazným náhrdelníkem této značky a přes něj přehodíte sportovní sako, pak vás nikdo nepřehlédne a od módních kritiků sklidíte jen samou chválu.
Pokud si pořídíte jeden z těchto unikátních šperků, pořídíte si i kousek slunných Benátek, který svou hodnotu neztrácí, ale stále získává.

Na světě je otevřeno něco kolem padesáti butiků Antica Murrina a další se stále otvírají. U nás najdete velký výběr těchto šperků na www.beinstyle.cz.

EBC promo