Města módy: Nejoblíbenější místa populárních IT girls? Paříž

Anne-Laure Mais @adenorah

Miluju oblast kolem Canal St. Martin, ideálně když je hezké počasí a všichni jsou venku. Chodím tam jen tak na drink nebo na piknik. Mám ráda také oblast Les Batignolles, je to taková malá vesnice ve městě. Ale klidně mohu trávit čas i doma na terase. Pít víno, jíst francouzské sýry a bavit se s přáteli... V Paříži ale nejvíc miluju každý kout, odkud můžete vidět Eiffelovu věž. Zní to sice jako banální klišé, ale když ji vidíte, jste šťastní ještě o něco víc, že můžete žít na tak krásném místě.

kkn

Kenza Sadoun-el Glaoui @kenzasmg

Paříž je hlavním městem módy, ale najdete tu vše, co potřebujete. Naprosto zbožňuji čtvrť Marais. Vyrostla jsem tam, žila jsem tam a nikdy jsem nebyla schopná to místo opustit. V divočině, jako je Paříž, je tohle místo jako oáza, jako malá vesnička uprostřed velkého světa. Není den, kdy byste tu neobjevili něco nového. Tohle místo má svou duši a žije to tu jak v noci, tak o víkendech. Marais je také nejlepším místem pro nákupy. Najdete tu butiky slavných návrhářů (Isabel Marant, Claudie Pierlot atd.) i vintage obchůdky. Ty nejlepší jsou Episode, Kiliwatch, Guerrisol and Mamie a samozřejmě bleší trh v Saint Ouen. V Paříži se dá dělat spousta věcí. Když si chci odpočinout, jdu si sednout do parku daleko od městského hluku, miluju posedávání v kavárnách... Paříž nikdy nespí, každá čtvrť je jiná a má vlastní duši. Ale přiznávám, že někdy je toho ruchu a hluku zkrátka moc.

kjd

Slanelle @slanelle

Miluju Paříž, protože každá čtvrť je tak odlišná od druhé, každá má trochu jinou atmosféru. Můžete tu vidět a zažít tolik různých věcí. Ráda se toulám ulicí Rue de Rosiers, protože tam v King Fallafel mají ten nejlepší falafel ve městě. Když si pak budete chtít dát ještě dezert, zajděte do Yann Couvreur ve stejné ulici. Vyzkoušejte mille feuilles a pochopíte. Pro nákupy miluju Monki. Právě otevřeli jeden obrovský obchod v Rue de Rivoli. Má dvě patra a najdete tam barevné oblečení s cool potisky, navíc je to tam velmi levné. Na stejné ulici jsou také řetězce jako H&M, Zara, New Look, Forever 21 a mnoho dalších. Jestli se chcete pobavit s přáteli, dejte si pivo na Canal St. Martin nebo na Pont Neuf u Seiny. Vychutnejte si výhled na krásné památky, jako je Notre Dame, a užívejte si Paříž.

kjd

Freddie Harrel   @freddieharrel

Paříž je místo, odkud pocházím a kde jsem doma.  Na Paříži miluju hlavně to, jak jednoduché je, se tady ztratit a jen se toulat ulicemi, užívat si kavárny, architekturu, obchody. Všechno je tu tak romantické. Hotel The Terrass má nádherný výhled a střešní bar s restaurací, tam chodím moc ráda. A když je teplý večer, ráda zajdu do Le Bar à Bulles, kde dělají ty nejlepší drinky.

kjk

Caroline Lestang @the_caroo

Paříž je úžasné město jak pro cestování, tak pro život. Je méně stresující než třeba New York, ale i tak se tu pořád něco děje, je hodně inspirativní. Vždycky, když jsem někam odcestovala a pak se vrátila, uvědomila jsem si, jak jsem šťastná, že tu můžu žít. Miluju jen tak se courat po městě, dát si bagetu (sice klišé, ale je to pravda!), chodit na schůzky do kaváren… V Paříži není nikdy nudný den. Je tu i spousta míst, jež nejsou tak turisticky profláknutá. Třeba Les Abbesses blízko Sacre Coeur, ve čtvrti Saint Germain je skvělá kavárna Le Café de Flore, nejlepší večeři ve městě dostanete v La Maison Blanche a na Trocaderu je úžasná typická kavárna Carette, kam si zajděte na kávu.

ok

Daphne Moreau @daphnemodeandthecity

Žiju v Paříži už sedm let a strašně to tu miluju! Je tu spousta míst, která můžete navštívit, zahrady, kde si můžete číst, skvělé jídlo… Baví mě ta energie, je to skvělý mix historie a moderny. Má prostě svoje kouzlo. A moje nej podniky? Na snídani chodím do Claus, nejoblíbenější muzeum je Louvre, nejkrásnější zahrady jsou ty Lucemburské, nejmilejší místo, odkud pozoruju západ slunce na Pont des Arts, nejlepší francouzská restaurace je Aux Près, nejkouzelnější čtvrť je Montmartre a Le Marais.

kj