Balenciaga, kolekce podzim/zima 2010

Nejnovější práce Nicolase Ghesquièreho, kreativního ředitele Balenciagy, je naprosto odlišná od předešlé, inspirované 60. léty.

Technicky přesná, až architektonická kolekce je přesto velmi nositelná.
Na začátku přehlídky se představily modely v sošně krabicové siluetě. Topy s tvrdými nárameníky, kožešinovými detaily a odvážnými kombinacemi převážně velmi těžkých materiálů.
Grafické tvary vzdáleně připomínají modely Andrého Courrègese, módního návrháře ze 60. let. Nicméně siluety jsou daleko uvolněnější a jednodušší.
Kolekci vládne pastelová paleta v pruzích různých šíří od pomněnkově modré přes jarně zelenou a oranžovou až k tlumenější béžové.
Svetry s klasickým kulatým výstřihem s výplní a jednoduché minisukně, malé šaty s laserově vypalovaným ornamentem a kalhoty ve zkrácené délce s manžetou, to vše vdechlo kolekci opravdu mladistvý duch.

Balenciaga opět představil perfektně vypracovanou linii, zkombinovanou s doplňky tak, jak už jsme u tohoto módního labelu zvyklí. Nezapomenutelné jsou boty v zářivých barvách, které mají podpatky z perspexu a dřevěnou platformu.

Balenciaga
Balenciaga
Balenciaga
Balenciaga
Balenciaga
Balenciaga

EBC promo