Do hola! Krátkovlasé modelky jsou hot.

Ještě před pár lety modelka s vyholenou hlavou šokovala. Pak ale přišla Eve Salvail, po ní Agyness Deyn a hlava bez vlasů v módě už taková extravagance nebyla. A teď tu mámě úplnou vlnu modelek, které místo hřebenů vzaly do ruky strojek na vlasy. Proč tak radikální změna? Jasně, víc vyniknete, tudíž zaujmete. Návrháři chtějí neustále předvádět něco nového. Unisexové outfity jsou stále v módě. Ale to, že krátkovlasé modelky někdy převážily nad dlouhovlasými, to si fakt nemyslíme.

Možná jsou na celé této „kauze“ nejzajímavější příběhy některých modelek, kterak ke krátkým vlasům přišly:

Kris Gottschalk si vlasy oholila poté, co přežila vážnou nehodu na motorce na Bali. „Byla jsem tak šťastná, že jsem naživu. Ostříhala jsem si vlasy, když mě pustili z nemocnice. Byl to pro mě symbol nového začátku,“ vysvětlila Kris. Kariéru v modelingu jí to rozhodně nepřekazilo, právě naopak. Osobně si ji vyžádal Richardo Tisci pro svoU nejnovější přehlídku Givenchy. A aby toho nebylo málo, obarvil ji na platinovou blond.

kris gottschalk 5818c

Ruth Bell vypadá i s oholenými vlasy jako anděl. Dokud ještě měla své dlouhé blond lokny, dělala modeling převážně se svým dvojčetem May. Kariéru jí nastartovala až kampaň pro Alexander McQueen, focená slavným Davidem Simsem. Podmínkou bylo, že vlasy musí pryč. Od té doby uběhlo asi pět měsíců a Ruth byla najednou k vidění na přehlídce Versace, Gucci, Versus i Saint Laurent. Ještě chce někdo tvrdit, že modelky nutně musí mít dlouhé vlasy?

ruth bell a7466

Dvojčata Venturini se postarala o pozdvižení na přehlídce Tod’s. Giulia a Camilla mají obě dvě hodně krátký sestřih a společně se prošly po jednom mole. Otočil se za nimi snad každý. S krátkými vlasy vypadají tak nějak víc cool a bezstarostně.

venturini cbc91

Kdo ještě vypadá dobře, když mu kadeřník nenechá na hlavě skoro nic? Hodně krátkovlasé modelky, herečky a zpěvačky najdete v galerii.

EBC promo