Elie Saab Haute Couture

Každá kolekce od Elieho Saaba je sázkou na jistotu, víte přesně, co dostanete. Krásné šaty plné lesku a třpytu, dokonalou ženskost. Ani nejnovější kolekce není žádnou výjimkou. I když překvapení tu je. Návrhář zminimalizoval barevnou paletu na odstíny modré a zlatavé béžové. Jeho hlavní inspirací se stal Egypt, konkrétně 40. až 60. léta minulého století, kdy tato země zažívala ekonomický a kulturní boom. Kdy všichni, od místní elity po bohaté turisty, vypadali skvěle a byli vzorem dokonalé elegance své doby. 

Doménou designéra jsou společenské šaty a nejinak tomu je i v této kolekci. Saab však nekopíruje sám sebe, evidentně se vydal do pro sebe trochu neznámých vod a přináší zase něco nového, jiný pohled na oscarové modely. Transparentní hedvábní a tyl pošité ručním výšivkami se starověkým motivy se střídají s lesklým saténem, vysoké rozparky sukní s kalhoty s vlečkou, rukávy zdobí další tisíce miniaturních korálků. Dokázal vybalancovat starověk (aniž by se jen na vteřinu uchýlil k náznaku parodie), 20. a 21. století a zůstat maximálně současný. 

Saab netvoří pro minalistky, jeho modely zůstávají i nádale zdobné. Opět přináší sen o princeznách, kterými se můžete v jedno šatech stát i vy.

EBC promo