Karl Lagerfeld a jeho nová kolekce Chanel pre-fall 2011

Chanel tento týden okouzlil Paříž novou kolekcí pro podzim roku 2011. Svou prezentaci po předešlé pompézní přehlídce v Grand Palais přesunul do intimního prostoru salonu v Rue Cambon. Pozval ‚pouhých‘ 136 hostů, a tak celá akce působila dojmem, jako by se sešlo několik dobrých přátel. Mezi nimi, samozřejmě hned ve front-row, Karlovy hvězdy a múzy: Inès de la Fressange, Diane Kruger a Clémence Poésy.

Slavný návrhář se tentokrát ponořil do kultury zaniklé Byzance a inspiroval se její císařovnou Theodorou. „Theodora byla něco jako cirkusová umělkyně, která se stala manželkou císaře. Taková byla i Chanel, byla trochu zpěvačka a později módní císařovna,“ poznamenal Karl před přehlídkou.

A výsledek?

Představte si Coco Chanel, která propadne na výletě v Istanbulu mánii. I do svých tolik oblíbených siluet tvídových kostýmků vetká celé řady zlatých nití, pošije je zlatými knoflíky, připne na ně masivní brože, a aby toho nebylo málo, doplní každý neskutečnými náhrdelníky a diadémy.

Na přehlídce se tak modelky proměnily v bohyně nové doby, které jakoby právě sestoupily z mozaiky v Hagia Sofia.

Karl Lagerfeld tak opět poslal módnímu světu jasnou zprávu – zůstává císařem módy a žena se v jeho modelech promění v císařovnu.

EBC promo