LFW S/S 2014: Vivienne Westwood Red Label, Tom Ford & Matthew Williamson

Londýnský fashion week se zatím nese ve znamení aktivismu, sex-appealu a chic elegance.

Vivienne Westwood

Zakladatelka punkové módy svou přehlídku pojala ve stylu apokalyptického světa, který ovládli zombíci. Ačkoli měla prý údajně připomínat taneční prostředí a Pinu Bausch. Modelky vyšly na molo s namalovanými obličeji i jinými částmi těla bílou barvou, začerněnýma očima a tmavými ústy. Rozcuchané účesy ve stylu Marie Antoinetty pak rádoby děsivý vzhled ještě podtrhly. Návrhářka tento styling zvolila za účelem upozornit na situaci životního prostředí, která ji dlouhodobě tíží. Tento krok ale nikoho nepřekvapil, protože přehlídky Vivienne Westwood Red Label se celkově zabývají více politikou než novými trendy. K vidění na nich jsou většinou nadčasové stavební prvky běžného šatníku, a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Na mole převládaly jednobarevné kostýmky, kabáty nebo šaty s květinovým potiskem.

Loading the player ...

Tom Ford

Bývalý kreativní ředitel Gucci ukázal na show své vlastní značky podobný styl tvorby z dob, kdy stál v čele italského módního domu. Střihy byly sexy a nenechávaly moc velký prostor pro fantazii. Provokativně působily i zvolené materiály: na kožené nebo průhledné krajkové minišaty musí mít člověk odvahu. A i celý zbytek kolekce určitě ocení především sebevědomá žena vamp. Kdo jiný by si troufl na průhledné topy v kombinaci s minisukní a šněrovacími botami na podpatku? Je pravda, že maličký náznak něžnosti zastaly dvě sněhobílé kombinace kalhot se sakem a krátkým kožichem, ale jinak převládala kůže, průsvitné a černé látky, krajka a zvláštní efekt mozaiky z kousků skla.

Tom_Ford

Matthew Williamson

Britský návrhář se rozhodl, že je načase začít tvořit pro dospělé ženy. Nová řada na jaro a léto už se neskládá pouze z lehkých šatiček, vhodných tak akorát na letní prázdniny, ale hodí se i do práce nebo na dětskou oslavu. Šaty a sukně mají délku nejméně ke kolenům, kalhoty se hodí i na pracovní pohovor a výstřihy byste na halenkách hledali marně. Absenci provokace v oblasti střihů ale vyvážila barevnost modelů, jarní nálada z odstínů rozkvetlé louky přímo sršela. A i když se Matthew Williamson rozhodl pro ráznou změnu, tak stále byl na outfitech poznat jeho výrazný rukopis v podobě všudypřítomných motivů květin, potisků vážek a použití šifonu.

lfw_2014_matthew_williamson

EBC promo