Milan Fashion Week den 1.

Prada
Miuccia Prada se ve svých kreacích nikdy nenechala ovlivňovat populárními trendy a vždy pracuje se svými kreativními vizemi pramenícími z jejího zájmu o nové technologie. Její nová kolekce je inspirována převážně 60. léty a vintage oblečením. Celý nápad je založen na velmi jednoduchých proporcích, minimalistických tvarech, ale silueta zůstává velmi ženská a sexy, jako by vypadla z filmu Snídaně u Tiffanyho. Samozřejmě že se značka ani tentokrát nezříká nových technologických postupů, a tak se vedle vlněných kabátů objevují i pláště z kůže s latexovým zátěrem a digitálně zpracované potisky.

http://www.prada.com/

D&G
Poslední řada návrhářské dvojice Domenico Dolce a Stefano Gabbana se tentokrát nechala inspirovat skandinávskými lyžařskými svahy. V kolekci jsou nejvýraznější pletené svetry s norskými vzory v kombinaci s hedvábnými šaty a kratičkými sukněmi. V brusinkově červené, půlnočně modré a v klasické černobílé kombinaci se ale představily i legíny nebo korzety a sametová saka. Přesně v duchu zasněžených plání byla kolekce doplněna o luxusní kožešinové sněhule, jezdecké brýle a helmy.

http://www.dolcegabbana.com/deg/

Fendi
Ve jménu luxusní jednoduchosti představil pod hlavičkou Fendi svou poslední kolekci kreativní ředitel společnosti Karl Lagerfeld. Kolekce se nese v duchu rustikální čistoty doplněné o fantastické kožešinové límce a celé pláště. Střihy jsou velmi jednoduché – kimonové pláště, prodloužená saka a sukně v délce pod kolena. Celá řada se nese převážně v zemitější barevnosti hnědé, černé a olivově zelené, ale je velmi efektně oživena o okrově žlutou paletu, přecházející až do výrazně zlaté. Kolekce je doplněna o kotníčkové kozačky z luxusního semiše a vrstvené siluety jsou přepásány extrémně dlouhými pásky.

http://www.fendi.com/

EBC promo