Milan Fashion Week den 2.

Versace
Donatella Versace o kolekci řekla: „Tuto sezonu jsme se zaměřili především na denní oblečení a inspiraci jsme nalezli v pánském oblékání, zejména v motorkářském oblečení. Proporce a tvar byly pro nás i tentokrát klíčové.“
Ve výsledné prezentaci ovšem kolekce působí velmi sexy. Délky šatů a sukní jsou ultrakrátké, většinou z leštěné a metalické kůže. Barevná škála je opravdu výjimečná – od bílé přes ultramodrou až po sytě žlutou a červenou. Celý styling je doladěn vysokými rukavicemi a perforovanými jezdeckými botami.

http://www.versace.com/

Emporio Armani
Zimní kolekce italského módního impéria opět sáhla pro inspiraci do dekády osmdesátých let. Zatímco ostatní návrháři pro zimní sezonu volí hlavně těžší materiály a robustnější siluety, Armani neubírá ze své romantické poetičnosti a opět volí hedvábně křehké siluety. Pro značku jsou charakteristické velmi luxusní materiály a náročné zpracování. Letošní kolekce je velmi romantická a ženská, v jakoby ‚zaprášených‘ odstínech šedé, kouřově modré a oranžové a v asymetrických střizích.

http://www.emporioarmani.com/

Alberta Ferretti
Značka ve své nové kolekci opět potvrdila, že chápe ženu jako smyslnou bohyni.
„Kolekce by měla být plná nové smyslnosti a sexuality, ve vyšívaných tylech jsme se inspirovali tetováním a barvou těla.“
V kolekci nenajdete žádné potisky, jen hedvábné materiály, šifon a organzu, zpracované do excelentních modelů. Alberta se v řadě drží svého charakteristického dívčího rukopisu – dlouhé splývavé siluety, složité drapérie a perfektně střižené svršky.

http://www.albertaferretti.com/

Milan Fashion Week den 1.

EBC promo