Milan Fashion Week den 3.

Gucci
Frida Giannini, jedna z vrchních designérek labelu Gucci navrhla pro příští zimu mix sedmdesátých let s modernismem let devadesátých. Tentokrát čistá a svěží kolekce je opakem blyštivých sérií z minulých období a přesně zapadá do podzimně-zimní nálady.
Návrháři společnosti hledali minimalistický, čistý a sofistikovaný look a inspirovali se i ve starších kolekcích Gucci. Výsledkem jsou jednoduché a protáhlé linie ve smetanových barvách, přecházející do barvy velbloudí srsti a antracitově šedé.

http://www.gucci.com/

Bottega Veneta
Hlavním designérem značky je momentálně Tomas Maier, který hledal inspiraci ve sportovním oblečení. „Znovu jsem objevil kalhotový kostým, inspiroval jsem se hlavně širokými rameny a velkými tričky. Chtěl jsem co nejlépe vystihnout ženu, která má plně pod kontrolou, kterou část svého těla chce odhalit.“
Pro kolekci je charakteristický právě kontrast pevných a jemných materiálů. Zemité odstíny modrošedé a olivové střídá růžovočervená paleta. Kolekce je skvěle doplněna barevně kontrastními metalickými střevíčky.

http://www.bottegaveneta.com/

Max Mara
Značka Max Mara zacílila tentokrát na military trend a perfektně krejčovsky provedené kabáty rozjasnila úchvatnými zlatými žerzeji a masivními svetry.
Modelky v kabátech v délce po kotníky působily jako nebojácná sexy armáda. V barvách dominovala pro značku příznačná velbloudí béžová, olivově zelená a kouřově šedá, ostře kontrastující ze zlatou a s gruzínsko dekorativním stylem výšivek.

http://www.maxmara.com/

EBC promo