To nejlepší z kodaňského fashion weeku

Dánský fashion week se letos pokusil zapsat do dějin světové módy díky nejdelšímu přehlídkovému molu na světě. Patronkou celé události se stala nejznámější dánská modelka Helena Christensen.

Měla to být přehlídka nejvýznamnějších skandinávských značek, ale některé z nich daly přednost lesku významnějších módních metropolí. Například ti, kdo se těšili na prezentaci společnosti Acne, museli smutně konstatovat, že kredit této švédské značky závratně stoupá, a tak se její majitelé rozhodli raději pro londýnský týden módy.

Ale i tak bylo na co se koukat, nejlepší kolekce fashion weeku představili Peter Jensen, Vilsbøl de Arce, Ivana Helsinki a Henrik Vibskov.

Peter Jensen se ve své kolekci pro jaro/léto 2011 nechal inspirovat svou oblíbenou dětskou knihou Lisa’s Birthday, a spojil tak dívčí střihy s eklektickým mixem barev, party kloboučků a groteskních vzorů.
www.peterjensen.co.uk.

Velkými fanynkami dánské značky Vilsbøl de Arce je například Lady Gaga nebo Rihanna.
Tématem letošní kolekce se stala kůže. Kolekci dominovaly přírodní materiály a kůže v barvách pleti. Styling vycházel z atmosféry afrických kmenů.
www.vilsboldearce.com

Ivana Helsinki představila kolekci s provokativním názvem Where The F*ck Is My Sailor, se silnou nordickou inspirací, kterou kreativci značky přeměnili v retro motivy stylově vycházející ze starých námořnických tetování.
www.ivanahelsinki.com

Henrik Vibskov
Absolvent prestižní Central Saint Martins ukázal kolekci s grafikou a siluetami, které autor našel v životech mikroorganismů, plísní a hub. Přesto byla v řadě evidentní i inspirace vojenskou uniformou a estetikou outdoorového vybavení.
www.henrikvibskov.com

EBC promo