NYFW S/S 2014: Donna Karan, Tommy Hilfiger & Zac Posen

Donna Karan

Newyorská návrhářka na molo vyslala neohrožené novodobé kovbojky. Inspirace westernem byla nepřehlédnutelná, barvy se nesly převážně v hnědých a béžových tónech nebo kopírovaly klasický denim. Nechyběly nízko posazené pásky přes boky, odvážné šněrování a třásně. Donna Karan do každého outfitu zakomponovala kůži, kterou použila na kabáty, bundy, doplňky, a dokonce i šperky a zvláštní zmačkané klobouky.

Tommy Hilfiger

tommy_hilfiger_nyfw__20132014
Show americké značky jasně předurčila, že příští léto bude ve znamení vodních sportů. Neopren nebude už k vidění pouze na plážích a v mořských vlnách, ale i v rušných ulicích měst. Modelky předvedly ryze sportovní materiál téměř na každém kousku kolekce, nejčastěji v atypické kombinaci s kůží. Na neobyklý mix se můžeme těšit na šatech, bundách nebo kalhotách. Samozřejmě nechyběl ani společný prvek celého fashion weeku v podobě límečku, kterým Hilfiger ozdobil většinu modelů.

Zac Posen

zac_posen_nyfw_20132014

Romantičtější přehlídku už žádný návrhář dlouho nepředvedl. Celou řadu překvapivě tvoří pouze šaty v široké barevné paletě, od jemných pastelových odstínů až po hnědou. Většina z nich byla doplněna o volánky nebo plisování. Zac Posen si totiž údajně za múzu vybral Sarah Bernhardt a celé období, v němž talentovaná herečka žila. Něžný look pak doplnil ještě o květiny ve vlasech, aby vytvořil téměř impresionistický obraz.

EBC promo