PFW: Kenzo a Hermès

Kenzo
Humberto Leon a Carol Lim, to jsou jména dvou postav, jež se pro uvedení nové kolekce Kenzo jaro/léto 2012 stala naprosto zásadní dvojicí. Právě oni totiž měli tu moc nakládat s živlem labelu Kenzo, jak se jim zachtělo. Někteří z vás si mohou jejich jména pamatovat z minulosti. Humberto i Carol spojuje jeden z nejznámějších fashion konceptů – značka Opening Ceremony.
Hledání inspirativních nápadů a nových cest výrazně ulehčilo pátrání v tajných historických archivech značky. Jedním z hlavních znaků kolekce se stejně jako kdysi staly potisky. Sbírka jaro/léto 2012 ale nic nekopíruje. Designéři navrhli své vlastní ‚printy‘ ve stylu pařížské elegance kolem roku 1970.

Hermès
Francouzský módní dům Hermès stojí na základech cestovatelských mýtů opírajících se o možnost vlastnit nejluxusnější modely zavazadel na světě. Vedle nich se ale věnuje i stejně luxusní linii oblečení. Musíte přece v tom drahém dokonalém kufru mít stejně dokonalé modely, nebo ne? Vybrané a perfektně zpracované materiály letos odrážely minimalistickou tendenci. Rovné dlouhé střihy, mix bavlny a kůže. Velmi zvláštním doplňkem se pak staly stroze uvázané šátky na hlavě, na které si pravděpodobně troufne jen málokterá. Kolekce nabídla širokou škálu odstínů – bílou, elektricky modrou, pomerančově oranžovou, purpurovou, ale i khaki. K tomu birkinku a – pravá lady může do světa.

EBC promo