Přehlídky haute couture jsou tady. Dior poprvé bez Galliana

Letos toho na přehlídkách haute couture bude k vidění hodně. Troufáme si říct, že víc než kdy jindy, protože tento rok je na události výjimečný. Tou první je, že módní dům Dior svou přehlídku uvedl bez Johna Galliana. Do poslední chvíle se tak na jistotu nevědělo, kdo jeho povinnosti u módního domu převzal a kdo přijde pozdravit publikum. Překvapení se ale nekonalo. Po přehlídce se přišel ukázat Bill Gaytten, bývalý spolupracovník Johna Galliana, a jeho první asistentka Susanna Venegas.
První fotky z přehlídky Christian Dior Haute Couture najdete v naší fotogalerii. O čem kolekce byla? O ‚cirkusácích‘, lízátkových barvách, peří, bláznivých vlasových ozdobách… Dior jako by měl dost vážných, ‚dospěláckých‘ problémů a témat a chtěl si zase jednou hrát.

Druhou velikou novinkou přehlídek haute couture je přizvání dvou nových talentů. Prvním z nich je italský designér Giambattista Valli. Svou šanci si opravdu zasloužil, jeho prêt-à-porter kolekce jsou na první pohled něčím víc. Jako druhá byla přizvána holandská osmadvacetiletá návrhářka Iris van Herpen. Ve své tvorbě kombinuje rukodělnou práci s novými technologiemi. Její díla jsou charakterizována jako mix avantgardy a tradic.
Aby nováčci mohli svoje modely vysoké módy navrhovat i v budoucnu, musí je rada přizvat k prezentaci v průběhu dalších pěti let. Držíme palce.

EBC promo