Rodarte A/W 2011

„Celá kolekce je inspirována velkými americkými planinami a filmem Nebeské dny,“ řekla ke své kolekci Kate Mulleavy z dua Rodarte. Zmíněný film mapuje lásku dvou zamilovaných, kteří se vypravili do Texasu na sklizeň úrody bohatého farmáře.

Kolekce je přesně taková jako příběh snímku oceněný Oscarem z roku 1978. Duo návrhářek mělo představu o tom, že by kolekce měla odrážet chování přirozeného světla v krajině od úsvitu do západu slunce nad nekonečnými lány obilných polí. V kolekci jsme se tedy dočkali kabátů v barvě pole, na které dopadají první ospalé sluneční paprsky, overalu v čisté béžové, něžných krajkových šatů připomínajících zlaté klasy, ale i dlouhých blankytně modrých šatů se znázorněným větrem rozfoukaným obilným lánem.

Dalšími zajímavými prvky jsou zvonová ‚diorovská‘ sukně s geometrickými vzory nebo průhledný top s metalickým prošíváním. Po harmonických barvách nastal šok v podobě několika modelů v barvě krvavých červánků. Vtipným detailem jsou i samostatné límečky podobné těm, které se objevily například v kolekci Miu Miu. Pozornost přitahovaly i boty zdobené malými korálky, které víc než cokoli jiného připomínaly indiánskou kulturu.

EBC promo