V Miláně vypukl módní karneval

Jil Sander

Praktické modely, střízlivé střihy a mistrný minimalismus jsou elementy, které magnetizují obdivovatele Jil Sander přes dvacet let. Belgičan Raf Simons, kterého si německá módní značka najala jako kreativního ředitele před pěti lety, představil milánskému publiku výjimečnou kolekci, v níž charakteristický koncept minimalismu převrátil vzhůru nohama.

Návrhář proslulý posedlostí liniemi a proporcemi vsadil na maxišaty s pruhovaným či zářivě květinovým vzorem, velkorysé, duhově barevné sukně doplněné prostými bílými vršky a předimenzovaná saka zkombinovaná s širokými kalhotami. Nesložité střihy vyvážil extravagantní barevnou paletou. Ta přesně odpovídá jeho představě ‚nového minimalismu‘: nenápadně, ale nepřehlédnutelně.

Podívejte se na video z přehlídky.

Just Cavalli

Značka, která letos oslavila čtyřicet let své existence, nasytila Milán téměř karnevalovou atmosférou – její módní defilé připomínalo v tom nejlepším slova smyslu přehlídku nesourodých maškarních kostýmů. Slovo dostaly safari královny oděné do kaftanů se zvířecími potisky, do semiše zahalené kovbojky, dcery květin v hippie šatech i amazonky zahalené velkými palmovými listy.

Roberto Cavalli si však s každým stereotypem pohrál tak, aby překvapoval – model z Divokého západu narušují etnické motivy, kožené kalhoty zdobí téměř barokní kudrlinky a hippie šaty zase psychedelický dezén.

Podívejte se na video z přehlídky.

Missoni

Angela Missonivzala návštěvníky své milánské přehlídky na výlet napříč kontinenty – své modely zkomponovala z motivů, jež sesbírala z šaten rozličných domorodých kultur. Inspiraci našla v Japonsku, Africe, Mexiku, Vietnamu i na Jamajce. Svůj etnografický průzkum poté přeložila do jazyka módy a geometrie: splývavá kimona, tuniky a vzdušné haleny ozdobila barevnými dvojrozměrnými obrazci. Třetí dimenzi jim pak dodala působivým vrstvením, řasením a plisováním látek, našíváním pajetek, korálků či střapců.

EBC promo