V Miláně začal pánský fashion week

Duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana si připomíná 20. výročí své návrhářské práce v pánské módě. Při této příležitosti jim hudební doprovod při jejich přehlídce v živém přenosu obstarala zpěvačka Annie Lennox. Přehlídku poctili návštěvou herci Morgan Freeman a Matthew McConaughey.

Ve své inspiraci zůstali Dolce a Gabbana věrní venkovanům z jihu Itálie a rybářům ze Sicílie, rodné země Domenica Dolceho, který zasvětil svoji přehlídku ‚sicilské smyslnosti‘.
V materiálech převládalo jemné a velmi lehké hedvábí a přírodní tkaniny jako jutová plátna. Jako vždy džíny: seprané, vybledlé a potrhané.

Společným rysem předváděných oděvů byla štíhlá silueta a důraz na přírodní materiály, jako je kůže a konopí.
Nezbytnými doplňky byly sandály a tašky spletené z provázků nebo kůže. Košile z popelínu nebo seprané bavlny. V barvách převažují bílá, černá, krémová a písková. Zelenou mají proužky a rockerské třásně, a to na kabátech i na kalhotách.

Američan Calvin Klein při svém návratu na milánská přehlídková mola představil kolekci příjemných linií, barvy od indiga a zelené až po kaštanově hnědou.
Společnost Burberry vsadila na kůži a semiš, ze kterých představila kalhoty i saka, v pěkně vypasované linii.
Frankie Morello přenesl Milán na pláž Copacabana v Rio de Janeiru – pódium zmizelo, objevila se pláž s jemným pískem a slunečníky. Barvy žlutá, červená, fialová…
Módní program začal již v pátek večer, kdy značka Bikkembergs promítala na obří obrazovce na turisty oblíbeném náměstí Duomo sportovní kolekci inspirovanou fotbalovým mistrovstvím světa v Jihoafrické republice.
V neděli předvedly své kolekce značky Bottega Veneta, Emporio Armani, Prada a Roberto Cavalli.

EBC promo