Viktor & Rolf A/W 2011

Dvojice návrhářů vytvořila další pozoruhodné dílo. Ale bohužel jen z části. Když na molo vešla první modelka, divákům poklesla čelist. Manekýnky, s obličejem natřeným červeným barvivem, ohromovaly oblečením pečlivě skládáným v nevídané obrazce připomínající japonské papírové skládačky origami. Nicméně po chvíli začala být kolekce trošku nudná. Červené obličeje se okoukaly a došlo vám, že kromě toho, že ladí s podrážkou bot nebo s potisky, nemají žádný jiný význam. A během několika dalších okamžiků vás stále se opakující trojkombinace černé, bílé a červené přestala bavit.
Následovala fáze, kdy se po mole procházely modelky v šatech s dlouhým rukávem, v sukních, kabátech a kalhotách. I Viktor & Rolf si oblíbili několik trendů, a tak se v jejich kolekci objevil overal nebo kožená sukně. Zajímavým zpestřením byla košile s koženým límečkem. Nepříliš zajímavou pasáž se tu a tam marně pokusila rozbít rozevlátá kreace z šifónu.
Pak přišel zlom. Po mole opět kráčely origami modely. Perfektně vypadaly ty, které byly vytvořené z transparentní černé látky. Vystřídala je podobně ohromující smršť modelů v metalické stříbrné barvě. Některé svým tvarem připomínaly mistrovské kousky z kolekce Glamour factory. Duo návrhářů ukázalo, co doopravdy umí. Nezajímavou část jim všichni módní nadšenci nakonec odpustili jako nutný marketingový tah pro podporu prodeje kolekce.

EBC promo