Viktor & Rolf, mistři variace

Viktor Horsting a Rolf Snoeren jsou jedni z nejprogresivnějších postav na módní scéně. Prezentace jejich poslední kolekce volně navázala na přehlídkovou show, kterou dvojice představila pod názvem Russian princess před deseti lety.
Návrháři opět navázali na kombinovatelnost vlastních modelů – tentokrát se objevili na obrovské točně společně s modelkou Maggie Rizer. Ta byla oblečena v několika vrstvách oblečení (odhaduje se, že váha modelů až 3× převyšovala její hmotnost), které návrháři postupně odebírali a následně do jednotlivých kousků oblékali další modelky, a vytvářeli tak další neočekávané variace.

Jakmile zůstala ústřední modelka oblečena jen do velmi malé kombinézy tělové barvy, celý proces pokračoval v opačném pořadí. A tak se z hedvábných šatů na ramínka stala obratem vzdušná pláštěnka a z tylové sukně vznikl fantastický límec.
„Tentokrát jsme chtěli ukázat, že něco může být k běžnému nošení a současně i extrémním kouskem.“

Kolekce je tentokrát převážně černá, součástí jsou luxusní kožešiny a velmi nákladné výšivky obsahující i čisté křišťály. Celkově je velmi cítit atmosféra konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Součástí finálního stylingu jsou černé letecké brýle a kšiltovky v kombinaci s botami na vysoké platformě.

http://www.viktor-rolf.com/

EBC promo