Nadčasová vlněná kvalita Dale of Norway

Propagace značky Dale of Norway. Redakce neručí za obsah článku.

Sto třicet pět let je u firmy, zejména z oboru oděvního průmyslu a zejména takové, která je schopna se uplatnit na celosvětovém trhu, úctyhodný věk. Když navíc uvážíte, že tato firma, Dale of Norway, produkuje vysoce kvalitní vlněné výrobky inspirované národními vzory a stále nepodlehla globálnímu trendu, přenesení rukodělné části výroby do Asie, řeknete si: „Klobouk dolů.“

Snimek_obrazovky_2014-10-30_v_20.02.06

Legendární svetry DALE hřejí díky načechraně vzdušné vlně z norských ovcí, ale jsou také nepřehlédnutelné barevnými vzory a drobnými doplňky. Možná příliš tradičními, pomyslel by si našinec, a to netuší, že motivy sněhových vloček či osmilistých růží se s pravidelností opakují přes padesát let – a jde stále o nejprodávanější kousky z jinak pestrého sortimentu.

Christiania

Svetry, ale i kabáty DALE pocházejí ze stejnojmenného norského městečka, v němž stojí na základech původní továrny moderní závod. Ve firmě se za 135 let mnohé změnilo. Zůstává ale inspirace designérů norskými tradicemi, jedinečné know-how ve zpracování ovčí příze, ekologický provoz továrny poháněné energií z nedalekých vodopádů, ale i ruční práce žen, které svetry dokončují.

Oslo

Svetry DALE doprovázely norské sportovce na většině zimních her a svou nepřehlédnutelností dodávaly medailím, získaným norskými sportovci, zvláštní lesk. A stalo se tak od roku 1924 již 329krát. Z tohoto počtu, vévodícího historické soutěži států, se vzory norských svetrů odrážely na sto osmnácti zlatých, sto jedenácti  stříbrných a rovné stovce bronzových medailí. Posledním olympijským modelem je kolekce Sochi.

Sochi

Na pohled identické svetry DALE skrývají množství nenápadných vylepšení převzatých doslova z kosmického výzkumu. Jejich vícepramenná vlákna mohou být například potažena mikroskopickou vrstvičkou teflonu, takže se oblečení stává voděvzdorné a neprofoukne ho vítr. Kromě toho může skrývat membránu odvádějící molekuly potu a být doplněno flísem či dalšími materiály, aby svetr nejen hřál, ale i odpuzoval špínu a nenasával pachy.

Floyen

Ostatně v tom je asi největší výhoda norské vlny kombinované dnes s novozélandským merinem. Svetr dýchá jako živý organismus, a i když se zpotíte, stačí ho vyvětrat a můžete si ho vzít znovu.
Tak to ostatně dělají Norové se svetry Dale už 135 let.

Více na www.norskamoda.cz.

EBC promo