REKLAMA

TOP 5 ikonických tenisek, které milujeme i dnes

Nové designy a limitované kolekce tenisek se objevují týden co týden. Možná to ani nestíháte sledovat. Jak tedy nohy udržet stále trendy? Jednoduše. Držte se klasik. Existují tenisky, které obstály zkoušku času a dokázaly, že nadčasovost je prostě cool a ostudu v nich neuděláte ani na Teniskology 2 - již tento pátek a sobotu v Pragovce!

Vybrali jsme top 5 párů, kterým tímto vzdáváme poctu za jejich výdrž a které by vám v botníku neměly chybět. Ani teď, ani za dvacet let!


 superstar1 62be9

ADIDAS SUPERSTAR

Tenisky Adidas Superstar si svoje jméno opravdu zaslouží. Jsou totiž super hvězdné a to nejen kvůli tomu, kolik slavných osobností jich nosí. Na vysokých příčkách oblíbenosti se drží konzistentně, už od roku 1969, kdy vznikly jako basketbalové boty, které zcela změnily hru. Do té doby byly pro hráče basketbalu na trhu pouze levné, plátěné boty, které moc nevydržely. Designeři v Adidasu přišli a vše změnili. Navrhli koženou – tehdy kotníkovou – tenisku s gumovou špičkou ve tvaru mušle, kterou si zamilovali hráči a po nich celý svět. A design se drží dodne včetně špičky, které se říká „shelltoe" a je pro tenisky signifikantní. Superstarky během let okouzlily celou řadu módních nadšenců i celebrit – včetně Gigi Hadid, Rity Ory, Kanyeho Westa a významnou limitovanou kolekci vytvořila značka minulý rok i ve spolupráci se zpěvákem Pharrellem.


 cortez 03e47

NIKE CORTEZ

“Žraloci”, jak se těmto botám někdy přezdívá, slaví tento rok comeback a počet street style fotek, na kterých jsou, to dokazuje. Legendární bota značky Nike vznikla v roce 1972 jako běžecký model a na olympiádě v Mnichově je nosil tým z USA, díky čemuž značce ten rok vzrostl nárůst prodejů o 100%. Dalším zlomovým momentem byl pro tenisky rozhodně film Forrest Gump, ve kterém pár “Cortezek” doprovází Toma Hankse velkou částí příběhu. Nyní se stejná kombinace barev objevuje zase a díky tomu, jak jsou tenisky lehké a výrazné zároveň, se těší velké oblíbenosti u street style ikon. Ráda je nosí blogerka Chiara Ferragni nebo oblíbený podivín Hollywoodu, herec Shia LaBeouf.


reebok edec7 

REEBOK CLASSICS

Klasiky značky Reebok byly původně odhaleny v roce 1983, hned poté, co úspěch zaznamenal předchozí kožený model Freestyle. Bota zamýšlená na běh se ujala spíše pro denní nošení. Čistá jednoduchost je rukopisem značky Reebok, a proto se tenisky v téměř nezměněném vzhledu drží až do dnešního dne. Tvář jim dělá americký rapper Kendrick Lamar, ale jinak je tento model populární zejména mezi evropskými osobnostmi. Kromě skandinávských blogerek je velmi ráda nosí britská návrhářka Hannah MacGibbon.


 puma b2b35

PUMA SUEDE

Ikony Puma Suede se zrodily už v roce 1968 a podobně jako tomu bylo u Nike Cortez, i tyhle tenisky proslavil olympionik. Když stejný rok atlet Tommie Smith vyhrál zlato za 200 m sprint, postavil se na stupně vítězů právě v těchto teniskách. Od té doby se dostaly do povědomí street kultury a nosí je rappeři, basketbalisti i modelky - třeba naše oblíbená Rosie Huntington-Whiteley.


 sk8hi 48328

VANS SK8-HI

Klasické kotníkové Vansky, jeden z jejich nejikoničtějších stylů vůbec, navrhl syn zakladatele pro všechny skejťáky z LA v roce 1978. Byly jedny z prvních, které byly zvýšené až nad kotníky. Nezůstalo ale jen u skatu. V průběhu 80. let se dostaly i mezi fanoušky punku a od nich později ke všem fashionistkám a stylovým celebritám. Hodně často v nich uvidíte třeba Alexu Chung, ale zamiloval si je i Jared Leto a Hailey Baldwin.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA