Alber Elbaz přináší luxus do H&M

„Na spolupráci s H&M mě zaujala možnost předložit sen, který jsme vytvořili v Lanvin, početnějšímu publiku. Chci do H&M přinést luxus, ne jenom šít levnější šaty,“ prohlásil kreativní ředitel LanvinuAlber Elbaz, který i nadále trvá na tom, že by nikdy nešel cestou masové módy.

„Vyznáváme tutéž filozofii: chceme ženám a mužům po celém světě přinášet krásu a radost,“ odpovídá módní tvůrce na otázku, co spojuje luxusní módní dům Lanvin s oděvním řetězcem H&M. Právě pro něj se francouzský král asymetrie rozhodl vytvořit nádhernou kolekci šatů, kabátů, bot, triček a doplňků nesoucích jeho elegantní rukopis. Ten se řadu sezon vzpírá vlivu momentálních trendů, a proto je investice do jeho modelů nadčasovou záležitostí. „Raději tvořím v módě cosi zásadního, co přetrvá, než abych byl momentálně ‚cool‘. Protože kdo je dnes ‚cool‘, bude už zítra ‚out‘,“ tvrdí návrhář.

Exkluzivní kousky zdobené stuhami, nabíráním a volány budou k dostání již v úterý ráno v buticích H&M v pražské pasáži Myslbek a ve slovenském centru Aupark. Kompletní kolekci, ceny jednotlivých kousků a rady, jak neodejít s prázdnou, se dozvíte zde.

Zajímá vás, jak Alber Elbaz odpovídal na otázky Elle? Čtěte prosincové číslo.

EBC promo