Cheap Monday: stylové džíny ze Švédska

Vše začalo ve Stockholmu roku 2000. Dvojice kamarádů si otevřela secondhand s názvem Weekend. Jak název napovídá, obchod byl otevřen jen o víkendech, ale vzhledem k tomu, že jeho obliba mezi milovníky módy vzrůstala, zřídili majitelé Örjan Andersson a Adam Friberg ještě jeden butik v centru města.

Nabízeli v nich pestrou směsici oblečení z druhé ruky, luxusních kousků od známých značek a kvalitní denimové kalhoty. A protože vedle drahých džínových značek chtěli nabídnout i dostupnější alternativu, Örjan se rozhodl nechat vyrobit slušivé denimové nastřelováky za pár korun. To se také podařilo a v roce 2004 spatřila světlo světa první série 800 kusů typických kalhot s logem lebky našitým na zadní straně.

Strečové džíny byly do několika týdnů vyprodané a hit zvaný Cheap Monday byl na světě. O rok později už značka přišla na trh s kompletní kolekcí, která vzala švédské obchody útokem.
Zanedlouho se Cheap Monday – díky své kvalitě, ceně a skvělým střihům – prodávaly po celé západní Evropě, v Japonsku, Austrálii i ve Spojených státech.

Cheap Monday

V současnosti najdete jejich výrobky, převážně kalhoty, ve všech možných barvách a s nejrůznějšími potisky ve více než 1500 obchodech zaměřených převážně na urban fashion. Ve Velké Británii prodává slušný sortiment Cheap Monday síť obchodů Urban Outfiters. Jejich vlastní obchod ale naleznete zatím jen ve Stockholmu a Kodani (seznam obchodů na www.cheapmonday.com). V Čechách narazíte na tuto značku, i přes její velkou popularitu mezi mladší generací, zatím jen v Kebab Store.

Pro ty nejzajímavější kousky si proto musíte zajet do Berlína nebo do Vídně.

A v čem je Cheap Monday oblečení tak originální? Každá nová kolekce se honosí neotřelými a jednoduchými nápady, je slušivá, pohodlná, nápaditá, zábavná, lehce kombinovatelná, a hlavně neustále aktuální. Díky nim si můžete dopřát pohodlí a vypadat chic, aniž byste trávila hodiny před zrcadlem.

EBC promo