Česká móda v Paříži

Projekt představuje českou návrhářskou elitu očima francouzských fotografů ze spolku Collectif 5.6. Své modely zde prezentují například Jakub Polanka, Kateřina Geislerová, Miroslav Sabo či Pavel Brejcha. Výstavu pořádá asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii (ČSMPF) ve spolupráci s Českým centrem Paříž.

mode.cz_photo_1

„Chtěli jsme vyjít z přirozené vazby dvou uměleckých žánrů – módy a fotografie –, a umožnit tak mladým umělcům spojit své síly v mezinárodním prostředí,“ vysvětluje Klára Knotová, kurátorka expozice. Dohromady tak výstava představí třicet analogových fotografií a výběr modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů, které budou také nabídnuty k prodeji. K vidění bude také krátkometrážní snímek ze zákulisí expozice, natočený francouzskou filmařkou Morgane Terres.

mode.cz_photo_2

Spolek fotografů Collectif 5.6 je v Paříži již zavedenou značkou. Pětice autorů s hipsterskými tendencemi se specializuje na tradiční černobílou fotografii, vymezuje se tak proti současným digitálním trendům. MODE.CZ je první společný projekt s českými návrháři a v pořadí již devátá výstava kolektivu v Paříži.

KDY A KDE

17. 5.–8. 6. 2013

České centrum Paříž, 18 rue Bonaparte

Otevřeno od úterý do soboty od 13 do 18 hod., ve středu do 20 hod.

KDO

Vystavovaní umělci: Jakub Polanka, Jana Rollová, Kateřina Geislerová, Markéta Kopecká, Mirka Talavašková, Monika Drápalová, Miroslav Sabo, Pavel Brejcha, studenti Ateliéru módní tvorby VŠUP, pařížský Collectif 5.6 a Morgane Terres.

mkfhukfifk

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA