Další odchod talentovaného návrháře

Módní průmysl se třese v základech, po Gallianovi opouští křeslo také kreativní ředitelka Pringle of Scotland Clare Waight Keller. Její důvody pravděpodobně nejsou tak vážné, i tak je tato informace poměrně nečekaná.
Návrhářka pro rozhodnutí neuvedla žádný oficiální důvod. Zřejmě tak rozhodla z osobních důvodů. Čeká totiž třetí dítě. „Je to smutné, ale zároveň je ten pravý čas, abych ukončila svou kariéru v Pringle. Odcházím neskutečně pyšná. Za tu dobu se Pringle změnil ze skotského výrobce pleteného zboží na mezinárodní luxusní společnost. Do určité míry jsem se pro tento krok rozhodla z osobních důvodů,“ nechala se slyšet odcházející designérka.
Clare navrhovala pro značku Pringle of Scotland od roku 2005, do té doby sbírala zkušenosti například u Gucciho nebo Calvina Kleina. Její letošní kolekce na londýnském týdnu módy ale byla poslední. Kdo se po jejím odchodu ujme značky, kterou si oblíbili Nicole Kidman, Madonna nebo David Beckham, je zatím ve hvězdách. Pringle nicméně slíbil, že se k situaci vyjádří co nejdříve. Uvidíme.

Zdroj: www.vogue.co.uk

EBC promo