David Koma pro Topshop

Britský Topshop se po několika letech spolupráce s topmodelkou Kate Moss pouští do nového projektu s mladým návrhářským talentem Davidem Komou. Od té doby, co designér s gruzínským původem vystudoval prestižní školu Central Saint Martins, kde studovali i Alexander McQueen, Hussein Chalayan, John Galliano nebo Stella McCartney, sesbíral už spoustu významných ocenění. Svůj první model nechal na molo vstoupit za doprovodu nádherné hudby Čajkovského Labutího jezera. Při vytváření kolekce se totiž inspiroval postavou baletky – ženy ohromně silné, ale zároveň křehké. Oblečení z Komovy kolekce je popisováno jako dokonale tvarované, lichotící tělu, se skulpturálními prvky, prostě ohromující! Ne nadarmo si ho oblíbily hvězdy jako Beyoncé, Rihanna, Cheryl Cole nebo Kylie Minogue.

Topshop má pro mě stejný význam jako moderní a mladistvý cool Londýn,“ řekl David. „Bylo vážně vzrušující pracovat s týmem lidí z Topshopu. Porozuměli mi jako návrháři a pomohli mi vytvořit vysoce kvalitní výrobek bez jakýchkoli kompromisů. V designu, ve výběru látky i při dokončovacích pracích. Dopomohli mi z mé vize udělat realitu a já osobně jsem z výsledku velice nadšený,“ dokončil Koma.

Celá kolekce pro Topshop je velice exkluzivní. Do prodeje se dostane od každého modelu pouze třicet vyrobených kusů. Měla by se začít prodávat od 18. února, ale bojíme se, že se do České republiky kvůli limitovanému počtu kusů ani nedostane.

EBC promo