Designér kabelek, který plní naše sny: Jérôme Dreyfuss

Už na první pohled vás odzbrojí nejenom jeho dílo, ale i on sám. Proč si talent ve světě módy zvolil svou kariéru? „Myslel jsem, že díky téhle práci budu moct skvěle svádět ženy,“ přiznává Jérôme. „Když mi bylo čtrnáct, zaslechl jsem, jak Serge Gainsbourg říká v interview, že se stal zpěvákem jen proto, aby mohl potkávat ženy. A já si v tu chvíli pomyslel: Co bych asi tak mohl dělat já? Jak se jednoduše dostat mezi dámy? Budu návrhář.“ Naštěstí pro nás se jím doopravdy stal. A ženy ho zbožňují, včetně jeho nadané manželky, návrhářky Isabel Marant.

Cesta za láskou
Když bylo Dreyfussovi sedmnáct, přestěhoval se z rodného Nancy do metropole módy Paříže. Začal studovat prestižní návrhářskou školu Esmond. „Pro mě móda znamenala zábavu a poznávání nových lidí. Moji učitelé se mnou bohužel nesouhlasili,“ popisuje Jérôme, jak frustrovaný školní lavicí a čtyřmi stěnami po pár měsících studium opustil. A odstartoval vlastní linii. V roce 2002 vzal na svá bedra těžký úkol. Díky dámám v okolí se rozhodl najít či vytvořit dokonalou kabelku. „Tehdy měly všechny velká loga, hodně aplikací a byly extra těžké. A já chtěl pravý opak. Něco subtilního, lehkého a funkčního.“

Dreyfuss začal řezat své návrhy z extra jemné kůže, brzy získal první zákaznice a dnes mezi milovnice jeho výtvorů patří samé stylové dámy: Sarah Jessica Parker, Diane Kruger, Naomi Watts i Jessica Biel. „Do kabelek jsem přidal i malou žárovku. Je perfektní, když večer hledáte klíče. Prostě se snažím ženám život zjednodušit a vylepšit, jak je to jen v mých silách,“ dodává Jérôme. Pane návrháři, svádíte přímo dokonale.

EBC promo