ELLE loves A.F. Vandevorst

Právě probíhající týden plný designu přivítá slavné vlámské návrhářské duo, které pravidelně oslňuje i během Paris Fashion Weeku. Jeho historie sahá až do roku 1987, kdy se An Vandevorst a Filip Arickx potkali při studiích na Královské akademii výtvarných umění v Antverpách. Po škole se jejich cesty pracovně na nějakou dobu rozešly, ale o devět let později se rozhodli spojit své pracovní síly a kreativní myšlení a založit vlastní značku. Ta letos slaví patnácté narozeniny, stejně jako Designblok! An se ještě předtím realizovala jako asistentka Driese Van Notena a Filip jako designér na volné noze.

AFVandevorst

Návrháři slaví úspěch už od svých profesionálních počátků, za svou druhou kolekci dokonce získali na pařížském týdnu módy cenu Venus de la Mode a ve své rodné zemi získali titul Designér roku 2011. Tvorba A.F. Vandevorst čerpá z motivu červených křížů od konceptuálního sochaře Josepha Beuyse a fascinace nemocničním prostředím. Belgičtí talenti jsou proslulí i svým uměleckým pojetím oděvů, které ale i tak zůstávají překvapivě praktické a nositelné. Nejčastěji vycházejí z forem a střihů jednoduchých košil a uniforem. Pokaždé ale nadchnou a překvapí zajímavou jednoduchostí.

vandevorst-rs14-2vandevorst-rs14-1

Na modely A.F. Vandevorst se můžete těšit na závěrečné galapřehlídce v kostele svatého Šimona a Judy v neděli 13. října 2013 od 19 hodin nebo v nejmenším pojízdném obchůdku The Smallest Travelling Store in the World v SIMPLE Concept Store. Je koncipován jako starý nemocniční pokoj a reprezentuje inspiraci designérského manželského páru. ELLE.cz si nenechá ujít ani jedno! A co vy?

smallesttravellingstore

EBC promo