Fotky Emmy Watson jsou ekologické a fair

Mladičká britská herečka se rozhodla světu ukázat, že móda se dá dělat také ekologicky, a hlavně ‚fairově‘. A nutno podotknout – jde jí to velmi dobře. Koncem minulého měsíce se na veřejnosti konečně objevily fotografie z nové kolekce pro People Tree vytvořené v rámci všech pravidel fair trade. Zanedlouho jde do prodeje i druhá zelená kolekce s názvem Pure Threads, na které se Emma také podílela.

A co herečka na spolupráci s People Tree? „Návrhářský proces mi umožnil, abych každý kousek upravila přesně tak, jak jsem chtěla. Také jsem dostala možnost navštívit Bangladéš a vidět tamější výrobu oblečení, potkat se s lidmi, kteří ho vytvářejí. Byl to neuvěřitelný zážitek, který mi změnil život – přála bych si, aby měl každý možnost na vlastní oči vidět, že fair trade je něco absolutně odlišného.“ Kolekce S/S 2011 je už třetí a také poslední, na které Emma s People Tree spolupracovala. Všechny kousky jsou vyrobeny z organických materiálů a v duchu principů fair trade. Filozofií značky je i podpora výrobců zemí třetího světa a zasazení se o dodržování environmentálních standardů a výrobních podmínek. To znamená, že fair trade tričko nevyrábělo desetileté dítě v Číně, ale kvalifikovaný pracovník v dobrých podmínkách, který za to dostal také přiměřeně zaplaceno. (peopletree.co.uk)
Tato zelená spolupráce ale není jediná, kterou Emma navázala. S italskou návrhářkou Albertou Ferretti pracovala na nové kolekci, která bude v prodeji od 21. března na stránkách www.albertaferretti.com. Kolekce s názvem Pure Threads je vyrobena technikou, která šetří životní prostředí a je pouze z přírodních materiálů. „Věřím, že toto je obrovský krok pro celý mezinárodní módní průmysl a že vzbudí zájem o ekologické problémy,“ říká Emma. Kolekce je velmi klasická, inspirovaná stylem 60. let a Jane Birkin. Pokud se vám některý kousek z těchto kolekcí zalíbí, bez výčitek si ho kupte. Neděláte to přece pro sebe, ale pro přírodu.

Zdroj: http://www.fashion-style.becomegorgeous.com/

EBC promo